Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayla filminden anlamlı etkinlik
Ayla filminden anlamlı etkinlik
Ayla filminin yıldız isimleri, '21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü' kapsamında düzenlenen etkinlikte çocuklarla buluştu.
Kültür Sanat 22 Mart 2018 - 15:30

Ekip, çocuklarla Eyüp Park AVM’deki Melek Sineması’nda buluştu. ‘Ayla’ filminin yapımcısı Mustafa Uslu, Eyüp Belediyesi’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle gerçekleştirdiği ‘Şeker Hayat Atölyesi’ ile 2 yıldır bu tarz etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Uslu, Türkiye’de 3 milyona yakın down sendromlu çocuk olduğunu belirterek, “Biz bunların bir kısmına abilik yapmaya çalışıyoruz. Gönül ister ki hepsine kol, kanat açalım ama şükürler olsun belediyelerimiz de bu konuda çok hassaslar ve çok itinalı çalışıyorlar. Bu çocuklar bizim bir parçamız. Böyle bir organizasyonu yapmak büyük bir mutluluk veriyor bana. İnanın dünyanın en büyük festivallerinden, büyük bir ödül alsam bu kadar mutlu olmam” dedi.

‘SÖZÜMÜZÜ TUTTUK, MUTLUYUZ’

‘Ayla' filminde Nimet karakterini canlandıran Meral Çetinkaya da, “Geçen yıl 21 Mart’ta bir arada olduğum bu güzel insanlar, pırıl pırıl tertemiz güzel çocuklarla tekrar bu yıl karşılaşmak, onların bizi hatırlamaları, sevgilerini görmek bizi çok mutlu etti” açıklamasını yaptı.

Oyuncu Sinem Öztürk Uslu ise, “Geçen yıl 21 Mart’ta ‘Hayati Tehlike’ filmimizi özel çocuklarla beraber izlemiştik. O gün Ayla’nın fragmanını da yayınlamıştık. Fragman için çok güzel tepkiler almıştık ve ‘Filmi beraber izleyeceğiz’ diye söz vermiştik. Bu sözümüzü tuttuğumuz için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 18:34 - 22.03.2018