Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayla Kutlu: Kitaplar kaplumbağalara benzer
Ayla Kutlu: Kitaplar kaplumbağalara benzer
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği 'Çocuklara Kitap Söyleşileri' etkinliğine katılan yazar Ayla Kutlu, “Kitapları, kaplumbağalara benzetirim. İkisi de zararsızdır ve çok uzun yaşar” dedi.
Kültür Sanat 20 Mart 2018 - 17:52

Nilüfer Belediyesi, ‘Çocuklara Kitap Söyleşileri’ etkinliğinde öğrenciler, yazar Ayla Kutlu ile bir araya geldi. Nâzım Hikmet Kültürevi'nde düzenlenen etkinliğe 7 okuldan toplam 350 öğrenci katıldı. Etkinlikte, yazarlık serüvenini öğrencilerle paylaşan Ayla Kutlu, “Bir kitapçıda çalışırken yanıma bir ressam geldi. Beni çocuk kitabı yazmak için teşvik etti. Ben de o günden sonra, oğluma anlattığım masalları yazmaya başladım. Çocuklarla hep övünüyorum. İnanıyorum ki buradan da politikacılar, belediye başkanları çıkacak” dedi.

‘KAPLUMBAĞA UZUN YAŞAR, KİTAP DA ÖYLE’

Kitapları kaplumbağalara benzettiğini ifade eden Kutlu şöyle devam etti: “Ben, kitapları kaplumbağalara benzetirim. Kitabın, kaplumbağa gibi kalın bir kabı var. Kap ne işe yarar? Onu korumaya. Kaplumbağa çok uzun yaşar, kitaplar da öyledir. Nesilden nesle aktarılır. Kaplumbağa, doğada kimseye zararı olmayan bir hayvandır. Kitapların da bugüne kadar hiçbir zararı görülmemiştir.”

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, Ayla Kutlu'ya özel tasarım portresini armağan ederek teşekkür etti.

aylakutlu-bulten2