Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayşe Erbulak’a ‘Yılın en iyi komedi kadın oyuncusu’ ödülü
Ayşe Erbulak’a ‘Yılın en iyi komedi kadın oyuncusu’ ödülü
Ekin Yazın Dostları grubunun 2013 yılından itibaren yıl içinde izlenen ve en çok beğenilen sanatçı ve oyunları onurlandırmak için düzenlediği tiyatro ödüllerinin 6’ncısı Akatlar Kültür Merkezi’nde sahiplerine verildi.
Kültür Sanat 3 Haziran 2018 - 10:20

Seçici kurulunda hiçbir tiyatrocu bulunmayan jüri tarafından yıl içinde değerlendirilen oyunlara ve oyunculara toplam 20 kategoride ödüller takdim edildi. Törende Usta tiyatrocu ve yazar Ayşe Erbulak, 2018 yılının “En İyi Komedi Kadın Oyuncu Ödülü”ne layık görüldü.

dsc01310

Tiyatro Kedi'nin “Damadım Olur musun?” oyunundaki “Fikret Becerir” rolüyle en iyi komedi kadın oyuncu ödülünü alan Ayşe Erbulak; “Bu yıl 2 ayrı oyunda oynadım, biri eline doğduğum büyük usta Haldun Dormen ile Müfettiş, diğeri de “Damadım Olur musun? Mutluluğum tarifsiz. Ödül alan tüm arkadaşları da ayrıca kutlarım” diyen Erbulak “Daha çok oyunda oynamak istiyorum ama bundan sonraki ilk hedefim polisiye bir yazar olarak da ödül alabilmek” ifadelerini kullandı. Oyuncu eşi Özden Özgürdal ile birlikte kuracakları tiyatroda oyunlar oynamak istediğini belirten Erbulak, Erbulak Evi Tiyatrosu'nun da ilk müjdesini verdi.