Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayşegül Aldinç’in 27 yıllık albümü plak formatıyla yeniden çıkıyor
Ayşegül Aldinç’in 27 yıllık albümü plak formatıyla yeniden çıkıyor
Türk pop müziğinin ve 90'ların en önemli isimlerinden Ayşegül Aldinç'in 1991 yılında çıkardığı 'Benden Söylemesi / Sorma' albümü plak formatıyla tekrar dinleyicilerle buluşuyor. 
Kültür Sanat 5 Temmuz 2018 - 12:15

Ayşegül Aldinç’in ‘Benden Söylemesi / Sorma’ plağı 180 gram ağırlığında, remastered yapılmış, analog olarak kaydedilmiş, ikili kapağı, Aldinç’in efsane fotoğraflarından biriyle ve ıslak imzasıyla, poster hediyeli olarak sınırlı sayıda yayınlanacak.

Müzik kariyerinin ilk plağını çıkaran Aldinç, albümün ve şarkıların hikayesini kendi kalemiyle anlattı. Bundan iki yıl önce aramızdan ayrılan Attila Özdemiroğlu'nun aranjörlüğünde hazırlanan albümde, sanatçının en büyük hit’lerinden Sezen Aksu bestesi ‘Sorma’, Bülent Ortaçgil bestesi ‘Şık Latife’ ile Aysel Gürel, Şehrazat, Özkan Uğur, Eda Özülkü, Metin Özülkü, Ahmet Çuhacı, Bora Ebeoğlu, Arto Tunçboyacıyan, Attila Özdemiroğlu ve Giannis Parios gibi müzik dünyasının en önemli söz yazarları ve bestecilerinin şarkıları da yer alıyor.

Plak, yarından itibaren Esen Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde satışa sunulacak.

aysegulaldincplak
Son güncelleme: 12:16 - 05.07.2018