Aysel Gürel’in 60 yıllık arşivi bir arada

Türk müzik tarihinin en önemli söz yazarlarından biri, Türkolog ve tiyatro oyuncusu Aysel Gürel vefatının 10. yılında da unutulmadı.

Aysel Gürel’in 60 yıllık arşivi bir arada

Ünlü söz yazarı Aysel Gürel için mezarı başında anma töreni düzenlendi. Törene sinema oyuncusu Müjde Ar ve eşi Ercan Karakaş, torunu Söz ve Ünal Uzun gibi yakın dostları ve sevenleri katıldı.

60 YILLIK ARŞİV KİTAPLAŞTIRILDI

Anma töreninde Gürel'in sevenlerine ölümünün 10. yılı vesilesiyle hazırlanan kitap hediye edildi. ‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’ isimli kitap, Aysel Gürel'in 60 yıl boyunca biriktirdiği ve ölümünün ardından kızları Müjde ve Mehtap tarafından özenle sandıklarda saklanan el yazması 144 şiir, söz, mektup ve çalışma notlarından oluşuyor.

Tekin Yayınevi'nden çıkan kitap, aşk, insan, sevda, ayrılık gibi şiirlerinin yanı sıra toplumsal mesajlar veren dizelerle Gürel'in iç dünyasını yansıtıyor. Aysel Gürel'in arşivinin küçük bir kısmı daha önce sanatçı Tarkan ile paylaşılmıştı.

MEZARI BAŞINDA ANILDI
Türk müzik tarihinin en önemli söz yazarlarından biri, Türkolog ve tiyatro oyuncusu Aysel Gürel, aramızdan ayrılışının 10. yılında da unutulmadı. Ünlü söz yazarı Aysel Gürel için mezarı başında anma töreni düzenlendi. Törene sinema oyuncusu Müjde Ar ve eşi Ercan Karakaş, torunu Söz ve Ünal Uzun gibi yakın dostları ve sevenleri katıldı.
ayselgurel

Aysel Gürel neden Doodle oldu? Türk müziğinin 'Deli'si Aysel Gürel kimdir? İşte en sevilen şarkıları... İlginizi Çekebilir Aysel Gürel neden Doodle oldu? Türk müziğinin 'Deli'si Aysel Gürel kimdir? İşte en sevilen şarkıları...