Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Azerbaycan’ın milli kahramanı Mübariz’in hayatı film oluyor
Azerbaycan’ın milli kahramanı Mübariz’in hayatı film oluyor
Tek başına mayın döşeli sınırı aşarak, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin karakoluna baskın düzenleyip, 45 askerle subayı öldüren Azeri kahraman Mübariz İbrahimov’un ölümünün üzerinden tam 8 yıl geçti. Gelen Ermeni takviye kuvvetleriyle 5 saat çarpışan Mübariz'in hayatı film oluyor. 
Kültür Sanat 21 Şubat 2018 - 12:27

Azerbaycan’ın milli kahramanı Mübariz, ancak mermisi bitince şehit edilebilmişti. Ailesi için geride bıraktığı tek şey ise “Şehit düşersem üzülmeyin. Vatan sağ olsun!” diye kısacık bir nottu.

Çekimleri önümüzdeki aylarda başlanacak olan Mübariz'in kahramanlık hikayesi birçok ülkede de gösterime girecek. Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izni alındı.

Filmin yapımcılığını Renk Medya üstlendi. Ana sponsorluğunu ise Azeri iş insanı Ferhat Ahmedov’un yapacağı öğrenildi. Çekimleri Türkiye ve Azerbaycan'da gerçekleşecek olan filmin oyuncu kadrosu ise her iki ülkeden oluşturuluyor.