Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aziz Nesin’in 103. yaş günü kutlanacak
Aziz Nesin’in 103. yaş günü kutlanacak
Usta yazar ve düşünce insanı Aziz Nesin'in 103'üncü yaşı, büyük ustanın "En büyük eserim” dediği Nesin Vakfı'nı geleceğe taşımak için 11 Ocak Cuma günü Şevval Sam'ın sahne alacağı ve İstanbul Marriott Hotel’de düzenlenecek bağış gecesiyle kutlanacak.
Kültür Sanat 3 Ocak 2019 - 17:38

Artık geleneksel hale gelen ve Fazıl Say'dan Nükhet Duru'ya her yıl birbirinden önemli sanatçıların destek verdiği gecede bu yıl da Şevval Sam sahne alarak en güzel şarkılarını seslendirecek. Ev sahipliğini Ali Nesin'in üstlendiği bağış gecesinin tüm geliri Nesin Vakfı'nın yeni projelerine aktarılacak.

DAHA ÇOK KİŞİYE ULAŞMASI HEDEFLENİYOR

Bağış gecesi sayesinde, Aziz Nesin tarafından, kurulduğu 1973'ten bu yana Çatalca'da yüzlerce çocuğa barınma ve eğitim olanağı sunan Nesin Vakfı'nın yeni projeleriyle daha çok kişiye ulaşması hedefleniyor.

NESİN VAKFI ÇOCUKLARI SAHNE ALACAK

Bağış gecesinde Şevval Sam'dan önce Nesin Vakfı çocukları da sahne alacak. Vakıfta ilgi alanlarına yönelme ve pek çok alanda eğitim alma fırsatı bulan çocuklar, Aziz Dede'lerine sunacakları mini keman dinletisiyle seslenecek. Çocukların vakıftaki atölyelerde ürettiği hediyelik eşyalar ile Aziz Nesin kitapları da kokteyl boyunca giriş salonundaki standlardan satın alınabilecek.
aziznesin_1