Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Baba Sahne yeni sezonu Bir Baba Hamlet ile açıyor
Baba Sahne yeni sezonu Bir Baba Hamlet ile açıyor
Ünlü oyuncu Şevket Çoruh’un geçtiğimiz yıl İstanbul’un kültür ve sanat hayatına kazandırdığı Baba Sahne, yeni sezonu 'Bir Baba Hamlet' oyunuyla açacak.
Kültür Sanat 6 Eylül 2017 - 13:20

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu'nun birlikte rol aldığı, yönetmenliğini Emrah Eren'in yaptığı ‘Bir Baba Hamlet’; 6, 7, 20 ve 21 Ekim tarihlerinde Baba Sahne'de seyirciyle buluşacak. Tiyatro yapma aşkının baş döndürücü güzelliği ile aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutan oyun Sebastian Seidel'in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten'in usta işi çevirisi ve Baba Sahne'nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpıyor.

Günay Karacaoğlu'na tek kişilik muhteşem performansıyla 42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü getiren ‘AşkÖlsün’ ise; sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikayesi. Murat İpek'in yazdığı, Barış Dinçel'in yönettiği kahkaha dolu tek kişilik ‘AşkÖlsün’, 13, 14, 27 ve 28 Ekim tarihlerinde Baba Sahne'de tiyatroseverlerle buluşacak.

birbabahamlet
SÜRPRİZ KONSERLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Sezon içinde sahneleyeceği yepyeni oyunlarının hazırlıklarını da sürdüren Baba Sahne ekim ayı boyunca ayrıca; tiyatroadam, B Planı, Yolcu Tiyatro, Altıdan Sonra Tiyatro gibi toplulukların oyunlarına, ‘Two Tenors’ adlı müzikli gösteriye ve sürpriz konserlere ev sahipliği yapacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.