Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Babylon’da bu hafta parti sürüyor
Babylon’da bu hafta parti sürüyor
Babylon’un programında bu hafta, 7 Mart Perşembe Charlie Winston, 8 Mart Cuma Balkan Wedding Party No.2 by Kolektif İstanbul ve 9 Mart Cumartesi Hey Gidi Günler partisi bulunuyor.
Kültür Sanat 6 Mart 2019 - 11:00

Indie folk-pop sound'u ve gitarına eşlik eden güçlü vokaliyle, soul ve caz tınılarını harmanlayan İngiliz besteci ve söz yazarı Charlie Winston, 7 Mart Perşembe günü Babylon sahnesine konuk oluyor.

Müzisyen bir aile içerisinde Suffolk'ta büyüyen Charlie Winston, büyüdüğü çevre içerisinde bir araya geldiği farklı müzisyenler, orkestralar ve tiyatroculardan da beslenerek kariyerinin başında Tox Baxter ile çalmaya başladı ve bir süre sonra “Charlie Winston and the Oxymorons” ismiyle sahne aldı. 2007 yılında çıkış albümü “Make Way”in de prodüktörlüğünü yapan Peter Gabriel ile Avrupa turnesine çıkarak ismini daha geniş bir kitleye duyurmayı başardı. İngiliz sokak sanatçısı ve ozan imajıyla da dikkat çeken Charlie Winston, 2009 yılında yayımladığı “Hobo” ile Fransa listelerinin başında uzun süre yer edindi. Kendi ülkesinin dışındaki dinleyicilere de ulaşabilen ve ilk uluslararası albümünü yayımlayan Winston, Avrupalı sanatçıların ödüllendirildiği “European Border Breakers Awards”ta, 2010 yılında “Avrupa'daki En İyi İngiliz Sanatçısı” kategorisinde ödül aldı. 2015 yılında yayımladığı “Curio City” sonrasında yapım süreci 3 yıl süren albümü “Square 1”; “başlangıç noktası”na dönüşü, daha basit, daha saf bir zamanın köklerini ve yaratıcılığın özgürlüğünü getiren özü hatırlamayı anlatıyor. Kişisel, sosyal ve küresel konuları ele aldığı son albümü, Winston'ın farkındalık açısından etki alanı en geniş albümlerinden.

BALKAN COŞKUSU

Kolektif İstanbul’un eğlenceli akustik enstrümanlarının elektronik ritimleriyle bir araya geldiği “Balkan Wedding Party”, 8 Mart Cuma akşamı müzik ve dans tutkunlarını Babylon'un dans pistine davet ediyor.

Türkçe pop şarkılarının katılımcıları 90'lı yıllara götüreceği “Hey Gidi Günler” partisi ve öncesinde 90'lar temalı Pub Story etkinliği, 9 Mart Cumartesi gecesi Babylon'da olacak. Sarp Dakni ve Berke Yavuz'un kabin başında olacağı gecede; Yonca Evcimik, Mustafa Sandal, Burak Kut, Tarkan, Emel Müftüoğlu, İzel-Çelik-Ercan ve 90'ların hit şarkılarından oluşan Türkçe pop seçkisi geceye eşlik edecek.