Bahadır ne demek? Bahadır isminin kısaca anlamı ve kökeni…

Erkek ve kız isim anlamları yeni bebek sahibi olacak çiftler tarafından en çok araştırılan konular arasındadır. Bu isimlerden biri de Bahadır'dır. Erkek isimleri arasında ilgi çekiciliğini koruyan Bahadır ismi anlamıyla da beğeni kazanıyor. İşte Bahadır isminin anlamı ve kökeni...

Bahadır ne demek? Bahadır isminin kısaca anlamı ve kökeni…

Bebek isimleri eskiden takvimlerden takip edilirdi. Şimdilerde ise online isim sözlüklerinden anlamlarıyla beraber bulunabiliyor. Anne-baba adaylarının isim anlamı ararken birkaç kriteri bulunuyor. Bazıları klasik isimleri severken bazıları ise daha önce duyulmamış isimleri tercih ediyor. Bazıları için de isimlerin dini anlamları büyük önem taşıyor.

İsimler sözlüğünde anlamı en çok araştırılan isimlerden biri de Bahadır’dır. ‘Bahadır ismi ne anlama geliyor?’ haberimizden kısaca anlamını okuyabilirsiniz.

BAHADIR’IN İSİM ANLAMI

Bahadır ismi Farsça kökenlidir ve savaşlarda gücü ve yılmazlığıyla üstünlük kazanan veya yiğitlik gösteren kimse anlamındadır.

Baha ne demek? Baha isminin kısaca anlamı ve kökeni... İlginizi Çekebilir Baha ne demek? Baha isminin kısaca anlamı ve kökeni... Barlas ne demek? Barlas isminin kısaca anlamı ve kökeni... İlginizi Çekebilir Barlas ne demek? Barlas isminin kısaca anlamı ve kökeni... Altay ne demek? Altay isminin kısaca anlamı... İlginizi Çekebilir Altay ne demek? Altay isminin kısaca anlamı...