Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Bana Bak!’ ve ‘Louis Kahn’a Yeni/den Bakış’ uzatıldı
‘Bana Bak!’ ve ‘Louis Kahn’a Yeni/den Bakış’ uzatıldı
Pera Müzesi’nde devam eden sergiler 'Bana Bak!' ile 'Louis Kahn’a Yeni/den Bakış: Cemal Emden’in Fotoğrafları – Çizimler ve Resimler' sergileri 11 Mart’a kadar uzatıldı.
Kültür Sanat 23 Şubat 2018 - 15:09

Pera Müzesi'nin ‘la Caixa Vakfı’ işbirliği ile düzenlediği ‘Bana Bak!’ sergisi la Caixa Koleksiyonu'na ait resim, fotoğraf, heykel ve video çalışmalarından oluşan bir seçkiyle çağdaş sanatta portreyi inceliyor. Serginin küratörlüğünü Nimfa Bisbe Molin üstleniyor. Bir yandan portrenin normlarını sorgularken diğer yandan ona ait stratejileri ve toplumsal alışkanlıkları açığa çıkaran sergide yer alan işlerin çoğu, hafıza ve kurmacanın yanı sıra, hakikat, görünüm ve temsil kavramlarını inceliyor.

sergipera3
Bir diğer sergi Louis Kahn’a Yeni/den Bakış’ın küratörlüğünü mimar N. Müge Cengizkan, tasarımını Bülent Erkmen üstleniyor. Mimar ve fotoğraf sanatçısı Cemal Emden'in belgelediği ve Kahn'ın yapılarına yeni bir bakış sunan fotoğrafları merkezine alan sergi, Kahn'ın tüm yaşamını geçirdiği, çalıştığı ve eğitmenlik yaptığı Pensilvanya'nın yanı sıra Dakka ve Ahmedabad'da bulunan mimari yapıtlarına ait çizim ve fotoğraflar ile Avrupa seyahatlerinde gerçekleştirdiği karakalem, pastel ve suluboya ile ürettiği eskizleri bir araya getiriyor.

7 Aralık 2017'de açılan sergiler, 11 Mart 2018 tarihine kadar izlenebilir.

sergipera2
Etiketler