Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bana Göz Kulak Ol derneğinden atlar için ikinci film
Bana Göz Kulak Ol derneğinden atlar için ikinci film
Hayvan haklarıyla ilgili yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Bana Göz Kulak Ol Derneği'nin fayton işkencesine yönelik farkındalık yaratmak için başlattığı kampanyanın ikinci filmi yayınlandı. Dernek, Melis Birkan, Ayça Varlıer, Aslı Tandoğan, Özge Özder'in yer aldığı bu filmde atlarla ilgili 'Özgürlüklerine yol ver' sloganını kullanıyor. 
Kültür Sanat 10 Eylül 2017 - 13:16

“Ortalama 25 sene ömürleri olan atların, fayton işkencesi yüzünden en fazla 2 sene yaşayabildiğini biliyor muydun?” sorusunu soran Bana Göz Kulak Ol derneği, atların özgür kalması için başlattığı kampanyayı sürdürüyor.

Sadece İstanbul Adalar'da her yıl 400'den fazla atın, fayton kazaları, bakımsızlık, kötü muamele, uygunsuz yaşam koşulları, sakatlanmalar, ve mezbahaya gönderilmeleri sonucunda acı çekerek yaşamını yitirdiğini anlatan dernek, “Birçoğu fayton kazalarında ölümcül darbelerle kıvranarak son nefesini verirken, bazıları da bakımı külfet geldiğinden, kışın ormana terk edilerek bakımsızlıktan can veriyor” diyor.

Faytonların kaldırılması için imza kampanyası başlatan kuruluşun ikinci filminde, derneğin kurucuları Özge Özder, Aslı Tandoğan, Ayça Varlıer’in yanı sıra Melis Birkan da rol alıyor.

Özge Özder’in seslendirdiği reklamda “Bilirsin, gerçekten seversen eğer. Ki seversin. Bir kez dokunsan yeter. Seversin. Kalbini bir kez açsan, görürsün. Eğer dostsan. Özgürlüklerine yol ver. Faytona binme atlar ölüyor” deniliyor.

Atlı faytonların tamamen kaldırılmasını ve atlara özgürce yaşam hakkının geri verilmesini isteyen dernek, daha önce Sözcü’ye verdikleri röportajda da hayvanlar için yaptıklarını anlatmıştı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.