Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahneler kapalı gişe oynuyor
Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahneler kapalı gişe oynuyor
İstanbul'da kültür sanat faaliyetlerinde son dönemde cazibe merkezi haline gelen Avcılar Barış Manço Kültür Merkezi’, sahnelediği tüm oyunlar kapalı gişe oynuyor.
Kültür Sanat 19 Nisan 2017 - 14:37

Avcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen tiyatro ve diğer sanat faaliyetleri, İstanbul'un diğer ilçelerinden de büyük ilgi görüyor.

İlçe halkına hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, “Kültür Sanat su gibi, ekmek gibi eksikliğini hissettiğimiz kavramlardır. Biz Avcılar Belediyesi olarak insani değerlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda Kültür ve Sanatı halkımızın vazgeçilmezi yapmak amacı ve çabası içerisindeyiz. Göreve gelir gelmez açtığımız konservatuvar, kurduğumuz Binbir Çiçek Kadın Korosu, sergilediğimiz tiyatro oyunları, konserler, dans gösterileri halkımızın yoğun ilgisini görüyor. Bu ilginin her geçen gün artması bizi mutlu ediyor” dedi.

Tüm oyunlar kapalı gişe oynuyor

Avcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aykut Arslan da belediye başkanlarının öncülüğünde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, Cumartesi-Pazar günleri oynanan çocuk tiyatrosunun son bir yıldır kapalı gişe oynadığını ve en az 50 bin kişinin izlediğini kaydetti.

Merkezlerinde yetişkin tiyatro oyunların da yer aldığını vurgulayan Arslan, merkezlerine İstanbul genelinden ilgi gösterildiğini ifade etti.

Arslan, bölgede opera, dans, konser anlamında gidilebilecek bir yerin olmadığına dikkati çekerek, “Bu açığı, Avcılar Belediyesi olarak Barış Manço Kültür Merkezi ile biz kapatıyoruz. Gündemdeki oyunların hepsini getiriyoruz. Özellikle tiyatro anlamında cazibe merkezi haline geldik.

Çok güzel hazırlıklar yapıyoruz. Yeni sezonda İstanbul'da en yoğun program bizde olacak. Gündemdeki tüm ünlü tiyatroları halka buluşturuyoruz. 400 kişilik salonumuzda sahnelenen tüm tiyatro oyunları kapalı gişe oynuyor” ifadelerini kullandı.

Avcılar’da uluslararası gençlik festivali düzenlenecek

Kültür müdürlüğü olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Uluslararası gençlik festivali düzenleyeceklerini aktaran Arslan, dünyanın çeşitli ülkelerinden gençleri ağırlayacaklarını söyledi.

Arslan, sürpriz organizasyonlarının olacağını vurgulayarak, kendi bünyemizdeki profesyonel ekiplerinin hazırladığı gösterilerin de etkinlikte yer alacağını ve tüm dünyaya barış mesajı vereceklerini söyledi.