Barok müziğin devleri İstanbul’da sahne alacak

Dünyaca ünlü barok flüt yorumcusu Nihan Atalay ile İtalyan barok topluluk Modo Antiquo, 7 Aralık'ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda dinleyicilerle buluşacak.

Barok müziğin devleri İstanbul’da sahne alacak

Dünyaca ünlü barok flüt yorumcusu ve icracısı Nihan Atalay’ın yurtdışında bulunduğu yıllarda birlikte çalıştığı Grammy ödüllü İtalyan barok topluluk Modo Antiquo ile gerçekleştireceği konserde, barok müziğinin tanınmış ve az bilinen eserleri seslendirilecek.

Basel Schola Cantorum ve Cenevre Yüksek Müzik Üniversitesi Barok Müzik Bölümleri’nde devlet bursu ile okuyan Atalay, Lucerne Festival Orkestrası’nın efsane şefi Pierre Boulez ile birlikte çalışmıştı.

Başta Amerika Flüt Derneği olmak üzere uluslararası yarışmalardan ödül alan Atalay, halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi.

atalay
40’TAN FAZLA CD’YE İMZA ATTI

Modo Antique orkestrası ise 1987 yılında kuruldu. Barok müziğin güçlü altyapısına sahip müzisyenlerden oluşan orkestra, bugüne kadar dünyanın birçok yerinde sahne aldı ve 40'tan fazla CD çalışmasına imza attı.

Modo Antiquo, Antonio Vivaldi'nin tüm eserlerini günümüze yeni bir anlayışla taşıyan orkestra olarak biliniyor.

Barok müzik alanında Grammy ödüllü İtalyan orkestra Modo Antiquo, kemanda Raffaele Tiseo, Stefano Bruni, Rossella Borsoni, Giorgia Leonida Tosi, viyolada Pasquale Lepore, viyolonselde Bettina Hoffmann, kontrbasta Nicola Domeniconi, klavsende Andrea Coen ile sahnede olacak.

Porof. Zihni Sinir'e yoğun ilgi İlginizi Çekebilir Porof. Zihni Sinir'e yoğun ilgi