Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Başak Yavuz’dan Ahmet Muhip Dıranas sürprizi
Başak Yavuz’dan Ahmet Muhip Dıranas sürprizi
Başak Yavuz son çalışması ‘Muhip Bey’ ile dinleyicilerin karşısında. Yavuz, yeni çalışmasında edebiyatımızın önemli şairlerinden Ahmet Muhip Dıranas'ın Ağrı ve Esmer şiirlerini besteledi.
Kültür Sanat 25 Nisan 2019 - 13:19

Caz dünyasında yaptığı önemli işleri ile tanınan Başak Yavuz, bu kez edebiyatımızın önemli şairlerinden Ahmet Muhip Dıranas'a ait iki şiirden oluşan çalışması ile dinleyicilerin karşısında. Sanatçı, Dıranas'ın “Ağrı” ve “Esmer” şiirlerini besteledi, düzenledi ve yorumladı. Bir şarkı yazarı bir şair ile buluştu ve ortaya duygusal atmosferi yoğun, zamansız şarkılar çıktı.

Dünyanın en prestijli müzik okullarından Manhattan School of Music’in caz bölümünden “Master of Music” derecesiyle mezun olan besteci, yorumcu ve akademisyen Başak Yavuz, yeni çalışması “Muhip Bey”i things & records etiketiyle yayımladı.

Grammy üyesi olan Başak Yavuz'un, “Muhip Bey” adını verdiği çalışmasının kayıtları Hayyam Stüdyoları'nda gerçekleşti ve mix Sinan Sakızlı'ya ait.

Yavuz’a yeni şarkılarında Ayşe Tütüncü, Ertan Tekin, Memduh Akatay, Mert Altuntaş eşlik etti.

Etiketler