Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Başkentte ‘Anadolu Ateşi’ni yakacaklar
Başkentte ‘Anadolu Ateşi’ni yakacaklar
Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, İstanbul’daki gösterilerinin ardından 'Anadolu Ateşi' ve 'Troya Müzikali' projeleriyle Ankara seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
Kültür Sanat 22 Ocak 2018 - 13:25

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da iki gün üst üste gösteriye imza atan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 9 Şubat Cuma ve 10 Şubat Cumartesi günü saat 21.00’de ve 11 Şubat Pazar günü saat 19.00’da Ankara’da sahne alacak.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun 3 bin yıllık efsaneyi doğu ile batı kültürleriyle buluşturan Troya Müzikali, Troya'nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı vesilesiyle sahne alacak. Aşk, savaş, tutku ve zaferi tüm dünyada dansla yaşatan Troya Müzikali, 9 Şubat Cuma günü saat 21.00'da Ankara Congresium'da seyirciyle buluşacak.

17 YILLIK BİRİKİM SAHNELENECEK

Anadolu'nun binlerce yıllık kültürel tarihini, her yöreden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürü ve halk müziğini harmanlayarak yansıtan Anadolu Ateşi, 10 Cumartesi günü saat 21.00'da 11 Şubat Pazar günü ise saat 19.00'da Ankara seyircisine buluşacak. 17 yıldır, 100 ülkede, 45 milyon seyirciye Türkiye'nin kültürel değerlerini dünyaya tanıtan Anadolu Ateşi gösterisi, repertuarındaki yeniliklerle Ankara Congresium'da seyirciyle buluşacak.