Sözcü Plus Giriş

‘Batı Yakasının Hikayesi’ Zorlu PSM’de

1950'lerin sonunda, New York sokaklarında yaşayan asi gençlerin romantik ve dramatik öyküsünü anlatan şarkılarıyla West Side Story (Batı Yakasının Hikayesi), 1-18 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşacak

null
Güncellenme: 18:40, 06/02/2017
‘Batı Yakasının Hikayesi’ Zorlu PSM’de

60. yılını kutlayan müzikalin ‘Maria’, ‘Tonight’, ‘Somewhere’, ‘America’ ve ‘I Feel Pretty’ gibi 7'den 70'e pek çok kulağın aşina olduğu şarkılar günümüzde de canlılığını korumaya devam ediyor.

bati2

Müzikal tarihinin kült eseri, dansın yeniden tanımlandığı West Side Story'de müzikler mambo, caz ve rock'n'roll'dan yana tavır takınıyor. Leonard Bernstein'in bestelediği, Stephen Sondheim'ın sözlerini yazdığı müzikleriyle bir klasiğe dönüşen West Side Story, her neslin tanıdığı gençlik, kahkaha, dinamizm ve romantizme dair şarkılarıyla Zorlu PSM sahnesinde olacak.

bati3

EFSANE MÜZİKLER, ÖZGÜN VE ÖDÜLLÜ KOREOGRAFİYLE CANLANIYOR

Broadway tarihinde kimse, gençliğin korkularını, kahkahalarını ve arzularını Jerome Robbins’in West Side Story için hazırladığı koreografi kadar canlı ve özgün bir dille anlatmadı. Bernstein’ın müziği ile Robbins'in koreografisinin birleşimi West Side Story'nin esas görkemini ortaya koyarken, soundtrack'ler gücünü Billboard'un listelerinde 54 hafta boyunca liste başı kalmasıyla gösterdi.

İlginizi ÇekebilirMonte Carlo Balesi'nden çağdaş bir klasik...Monte Carlo Balesi'nden çağdaş bir klasik...