Bavul dergide skandal yazıya okurlardan sert tepki

Bavul dergide Aslı Tohumcu imzasıyla yayımlanan 'Sen de yaptın, sen de!' yazısında bir ilkokul öğrencisi üzerinden taciz vakalarının anlatması okurlardan sert tepki çekti. 

Bavul dergide skandal yazıya okurlardan sert tepki

Bir ilkokul öğrencisi üzerinden tacizin anlatıldığı Bavul dergideki yazı sosyal medyada ve internette büyük tepki gördü. Gazeteci Burcu Karakaş Twitter hesabından, “Kız çocuğu üzerinden pornografik laflar etmek farkındalık yaratmak falan değildir” yazarken, dergiden “Eserin sahibine eleştirilerinizi yöneltmeyi de bir ara düşünebilirsiniz. Eser ilk önce yazanı bağlar. Siz İmzayı bilerek kapatınca imzasız bir yazı gibi olmuş” cevabı geldi.

bavulYazıyı kaleme alan Aslı Tohumcu ise Twitter’dan şu açıklamayı yaptı: 

asli

İŞTE TEPKİ ÇEKEN YAZI…

“#BenDe sürtündüm belediye otobüsünde bir ilkokul öğrencisine. Altıparmak-Çekirge hattında. Okuldan evine gitmek dışında yaptığı, yapmak istediği bir şey yoktu. Siyah beyaz jilesinin altındaki pamuklu donunu hayal ederek yasladım aletimi küçük kıçına. O kalabalıkta kaçacak yeri yoktu. İlk kez geliyordu böyle bir şey başına ve yaşı da çok küçüktü, kalakaldı zaten. Çekirge’ye kadar baktım keyfime. Sağa sola, öne arkaya gidip gelirken boşaldım hatta. Herkes inerken o hala kıpırdamadan duruyor, ağlıyordu. İnip aynı hatla döndüm, gittim gideceğim yere. Kızsa liseye kadar otobüse binemedi.

#BenDe laf attım sokaktan geçen bir kıza. Diz boyu kar vardı ve in cin top oynuyordu etrafta. Rahatlıkla bir erkekle karıştırılabilirdi. Kış günü kabanı, kaşkolu, şapka ve eldivenleri altında sadece kahverengi gözleri görünüyordu. Onlar olmasa uçacak gibi duruyordu. “Hazinesi sende, anahtarı bende güzelim” diyerek yürüdüm üzerine hızla. Durdum tam karşısında. Birden tökezledi, koşarak kaçsa mı, yanımdan geçip devam mı etse yoluna bilemedi. Korktu. Korkması hoşuma gitti. Bir daha dedim, “Hazinesi sende, anahtarı bende güzelim, gel bir yere gidelim.” Gözlerinde gördüm, buz kesti.”

sendeyaptin