Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mersin’deki festival tartışmalı başlıyor
Mersin’deki festival tartışmalı başlıyor
Mersin'de 2-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 16'ncı 'Uluslararası Müzik Festivali' için geri sayım başladı. Festival için düzenlenen toplantıda konuşan Yenişehir Belediye Başkanı CHP'li İbrahim Genç, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz'ı festival yönetiminde yer almadığı için eleştirdi.
Kültür Sanat 25 Nisan 2017 - 16:51

16’ıncı ‘Uluslararası Müzik Festivali’ için Mersin HiltonSa Otel’de tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı, “Halkımız için yaptığımız, çok büyük destek gördüğümüz çok önemli bir festival oldu. 2007 yılında Avrupa Festivaller Birliği’ne kabul edildi. Mersin halkı bu festivali hak ediyor. Bu sene yine el ele birlikte geçireceğiz. Bizler bu işin gönüllüleriyiz” dedi.

mersinfestivalYEREL YÖNETİMLER ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKMALI

Festivalle ilgili eleştirilerini dile getiren Yenişehir Belediye Başkanı CHP’li İbrahim Genç, festivalin uluslararası bir nitelik taşımadığını savundu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz’ın festival yönetiminde olması gerektiğini dile getiren Genç, “Kentliyle buluşması beklenen bir festival olması gerekirken, giderek küçülüyor. Yerel yönetimler taşın altına elini koymalı. Büyükşehir ya da ilçe belediye başkanı bunun yönetiminde olmalı” dedi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz ise, festivalin kentin kültürü ve tanıtımına ciddi destekler sunduğunu söyledi. Toplantı, Genç Yetenek Ödülü sahibi Aylin Çelik’in mini bir konseri ile son buldu.

fatih-erkoc-sli MERSİN MÜZİĞE DOYACAK

Festival boyunca, KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Türk operasının yıldız ismi Murat Karahan, Musa Eroğlu, Fatih Erkoç, Cihat Aşkın, Karsu Dönmez, Navdhara Hindistan Dans Tiyatrosu gibi isim ve topluluklar Mersinliler ile buluşacak.

Son güncelleme: 16:54 - 25.04.2017