Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Benim Varoş Hikayem’e mahkeme şoku
Benim Varoş Hikayem’e mahkeme şoku
Polis, internetten yayınlanan Benim Varoş Hikayem belgeselinde uyuşturucuyu övenlerin peşine düştü. 3 aylık bir takipten sonra yakalanan şahıslar, sorgulandı. Ardından yurt dışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.
Kültür Sanat 24 Şubat 2018 - 13:12

Yunus Ozan Korkut’un yazıp yönettiği, blutv’de yayınlanan Benim Varoş Hikayem, Adana Ceyhan'nın arka sokaklarında yaşayan insanların hayatını konu aldı. Filmde; karanlık hikâyelerin, yoksulluğun ve imkansızlığın en yalın ve gerçek hali sergilenirken, uyuşturucu gerçeği de yansıtıldı.

Benim Varoş Hikayem, polisin de ilgisini çekti. Belgeseli mercek altına alan polisler, internet üzerinden uyuşturucunun övüldüğünü tespit etti ve savcılıktan alınan izinle takibe başladı. Belgesel filmin içerisinde “Muzlu Süt mü Sigara mı” isimli sahnesinde alenen uyuşturucu madde kullanımına özendirme suçunun oluştuğu belirlendi. Polis bunun üzerine filmin bütün bölümlerini incelemeye aldığında 5 sahnede daha, kanuna muhalefet, suç ve suçluyu işlemiş olduğu suç nedeniyle övme, halkı suç işlenmesi için alenen tahrik etme, uyuşturucu madde kullanımına özendirme ve teşvik etme suçlarının işlendiğini tespit etti.

YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI GETİRİLDİ

Polis, film çalışmaları 3 ay boyunca takip ettikten sonra filmde rol alan Kadir S, Yusuf K, Mücahit B, Oğuzhan Y. ve Emre K. hakkında gözaltı kararı çıkarırken zanlılardan Kadir S. ve Yusuf K.’nın başka suçlardan cezaevinde olduğu belirlendi. Diğer zanlıların yakalanması için de 21 Şubat günü şafak vakti adreslere baskın düzenlendi. 3 şahıs evlerinden gözaltına alınarak sorgulanmak için emniyete getirildi. Zanlılar sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlılara yurt dışına çıkma yasağı verildi. İHA

 

Son güncelleme: 14:05 - 24.02.2018