Atatürk’ün hayran kaldığı kitap: Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçe'ye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretmişti. İşte o eserin konusu...

Atatürk’ün hayran kaldığı kitap: Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Türk askerleri ülkelerindeki “yaşamı yenilemek” için mutlaka bu kitabı okumalıydılar.O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, Kuran-ı Kerim'den sonra en çok okunan kitap haline geldi. Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan işadamlarına kadar, her meslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, Finlandiya'yı, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir mücadele verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak biçimde gözler önüne sermektedir.

Halkların destansı özverisiyle yoksulluktan kurtularak, ekonomik, politik ve kültürel olarak nasıl mükemmel bir ülke yaratılabileceğini gösteren, okurlara dudak ısırtan ölümsüz bir eser.

ESER ADI: Beyaz Zambaklar Ülkesinde
YAZAR: Grigoriy Petrov
ÇEVİREN: Elnur Osmanov
KİTABIN TÜRÜ: Anlatı
CİLT BİLGİSİ: Ciltli-Kumaş baskı
KAĞIT BİLGİSİ: 3. hamur (70 gr)
SAYFA SAYISI: 240
KİTAP BOYUTLARI: 13,5-19,5 cm
BARKOD: 978-605- 9702-57- 7
ETİKET FİYATI: 25 TL
ÇIKIŞ TARİHİ: 20.10.2017