Beyazperdede altın yıl! 70 milyonu aşkın bilet satıldı…

Sinemada tüm zamanların rekoru 2017'de kırıldı. Bu yıl, 70 milyon 595 bini aşkın bilet satıldı. Geçtiğimiz hafta sonu da bir milyonu aşkın kişi sinemaya gitti. Ortalama 20 TL'den satılan biletlerden elde edilen toplam gişe geliri ise 1 milyar 412 milyon TL oldu.

Beyazperdede altın yıl! 70 milyonu aşkın bilet satıldı…

Bu hafta sonu vizyona 8 yeni film girerken yıllık toplam seyirci sayısı daha şimdiden 70 milyon 595 bin 330 kişiye ulaşarak rekor kırdı. Ortalama 20 TL’den satılan biletlerden elde edilen toplam gişe geliri ise 1 milyar 412 milyon TL oldu.

Interpress'in Box Office Türkiye verilerinden derlediği bilgilere göre 1 milyon seyirci barajı bu hafta sonu da aşılırken, vizyondaki dördüncü hafta sonunu geçiren Aile Arasında bu hafta sonu yine zirveyi bırakmadı. 4 hafta sonunda toplam 3 milyon 173 bin 706 seyircinin izlediği filmi bu hafta sonu ise 374 bin 107 kişi izledi.

2017: Türk sinemasının gişe telaşı İlginizi Çekebilir 2017: Türk sinemasının gişe telaşı


AYLA’YA İLGİ SÜRÜYOR

Vizyona bu hafta sonu ikinci sıradan giren film, başrollerini Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy'un paylaştığı Acı Tatlı Ekşi olurken, film hafta sonu salonlara 154 bin 689 seyirci çekti. Tam 9 haftadır vizyonda olan ve toplamda 5 milyon 219 bin 40 seyirci ile bu yılın en çok izlenen ikinci filmi olmayı şimdiden garantileyen Ayla bu hafta sonu da 108 bin 360 seyirci tarafından izlendi. Yılın öne çıkan animasyonlarından Ferdinand, açılışını 101 bin 367 seyirciyle gerçekleştirirken listeye dördüncü sıradan giriş yaptı. Listenin beşinci sırasında ise vizyondaki ikinci hafta sonunu geride bırakan Star Wars: Son Jedi yer aldı.

TERCİH YERLİ YAPIMLARDAN YANA 

Bu hafta sonu en çok izlenen ilk on film arasına giren diğer filmler ise sırasıyla Maide'nin Altın Günü, Öteki Taraf, Yol Arkadaşım, Martıların Efendisi ve Dönme Dolap olarak belirlendi.

İLGİ YOĞUN AMA SALON YOK!

Sinemaya bu kadar yoğun ilgi olmasına rağmen, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, Ardahan, Bayburt, Gümüşhane, Hakkari, Sinop, Şırnak ve Tunceli’de sinema salonu bulunmaması da dikkat çekiyor.

İsmail Hacıoğlu'ndan çok sert Ayla ve Oscar mesajı İlginizi Çekebilir İsmail Hacıoğlu'ndan çok sert Ayla ve Oscar mesajı
Mehmet Günsür endişeli: 'Dünyanın durumu da hiç parlak değil' İlginizi Çekebilir Mehmet Günsür endişeli: 'Dünyanın durumu da hiç parlak değil'
Star Wars hayranları The Last Jedi için imza topladı: 'Bu filmi seriden çıkarın' İlginizi Çekebilir Star Wars hayranları The Last Jedi için imza topladı: 'Bu filmi seriden çıkarın'