Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Beyoğlu Sineması küllerinden doğuyor
Beyoğlu Sineması küllerinden doğuyor
Kapanma kararı almışken, Cem Altınsaray ve Utku Ögetürk'ün devreye girmesi ve yeni bir proje geliştirmeleri Beyoğlu Sineması'nı ayakta tutmuştu. Şimdi, sinemayla ilgili başka bir heyecan yaşanıyor. 1989'da kurulan sinema, tadilata girdi. Yenilenerek, modern bir sinema olarak tekrardan sanatseverlerle buluşacak. 
Kültür Sanat 15 Eylül 2017 - 10:52

Uzun süre ekonomik zorluklara rağmen ayakta durmaya çalışan ancak, kapanma kararı alan ve bu kararın ardından harekete geçen sinemaseverlerin desteğiyle yaşamını sürdüren Beyoğlu Sineması’yla ilgili heyecan verici bir gelişme duyuruldu.

Sinemayı devralan Cem Altınsaray, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, tadilata girdiklerini ve 29 Eylül’de tekrardan kapılarını açmak için yenilendiklerini belirtti.

Altınsaray’ın açıklamaları şöyle:

“13 Haziran’da Beyoğlu Sineması ay sonunda kapanacağı ilan edildi. 10 yıldır zorlukla ayakta duran işletme zamana daha fazla direnemedi. Zamandan, zamanın koşullarından da öte film piyasasına olan birikmiş ciddi bir borç bakiyesi işletmenin devamını olanaksız hale getirdi. Bu noktada Utku Ögeturk’le el ele verdik ve sadakat kartı projesi geliştirdik. Sinema sadece film göstererek borçlarından kurtulabilecekti. 3 Temmuz’da kartın lansmanını yaptık ve halihazırda oluşmuş kamuoyu, basın ve sosyal medyanın ilgisi sayesinde hızla kart satmaya başladık.

Satışlar bir müddet çok iyi gitti ve biz dostumuz da olan alacaklılara borcumuzun taksidini gününden de önce ödeyebilmenin gururunu yaşadık. Günaşırı başka istikamete giren ülke gündemine, aşırı sıcaklara, depreme, sele vb. her şeye rağmen yaz ortasında 1000’den fazla kart sattık.

beyoglu
HÂLÂ ÇOK CİDDİ DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Gazeteci dostlarımız, oyuncu arkadaşlarımız, yazarlarımız, siyasilerimiz, pek çok değerli insan büyük destek verdi. Onlarsız yapamazdık. Geride ödenmiş 2, hala ödenmeyi bekleyen 3 taksit borcumuz var. Hala satmamız gereken kart sayısı siteden izleniyor. Yaz bitsin, herkes tatilden dönsün diye bekledik. Gazetelere anlattım, bir kez de buraya yazayım: Hala çok ciddi desteğe ihtiyacımız var!

Şayet bunu yeterince açık ifade edebildimse bir diğer konuya geçmek istiyorum. Heyecandan tüylerim diken diken olarak bir duyuru yapmak!

Beyoğlu Sineması 1989 yılında ilk açıldığında zamanın neredeyse bütün ihtiyaçlarına cevap veren, fevkalade modern bir tesisti. Bilen bilir. Gelgelelim sene 2017 ve hepimizin malumu olduğu üzere 30 yıldır neredeyse bir çivi bile çakılmamış, köhnemiş ve yetersiz bir salon artık.

Bizim Utku’yla öncelikli hedefimiz borcu kapatmak ve sinemanın açık kalmasını sağlamaktı. Ki çok şükür bu konuda ciddi bir yol aldık. İkinci hedefimiz de sinemanın bir daha borç batağına saplanmayacak, kendi ayakları üzerinde duracak, sağlam bir işletmeye dönüşmesiydi. Bunu sinemayı yenilemeden, günün ihtiyaçlarını karşılayan çağdaş ve estetik bir hüviyete getirmeden yapamayacağımızı adımız gibi biliyorduk.

KÜLLERİNDEN DOĞUYOR

Haftalarca sponsor aradık ve sonunda sinemamızın meleği olacak güçlü ve ileri görüşlü bir firmayla yollarımız çakıştı.12 Eylül sabahı itibarıyla Beyoğlu Sinemasi’nı kısa bir süre için hizmete kapatıyoruz. VE SİNEMAMIZ KÜLLERİNDEN DOĞUYOR! Zaten sabırsızlıkla beklediğimiz Film Ekimi’yle birlikte, yani 29 Eylül’de yepyeni salonumuzda, yeniden buluşmak üzere diyoruz!”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.