Sözcü Plus Giriş

Beyoğlu Sineması’ndan yeni gazete: 1989

Beyoğlu Sineması, corona virüsü salgını nedeniyle kapılarını kapatmıştı. Sinema, bu süreçte sinema izleyicilerine özel olarak hazırlanacak özgün içeriklerin yer alacağı bir sinema bülteni yayınlayacak. Bülten, abonelik sistemiyle okuruna ulaşacak.

Güncellenme: 13:14, 27/03/2020
Beyoğlu Sineması’ndan yeni gazete: 1989

Bağımsız filmlerin kalesi konumunda olan, İstanbul'un en eski kent sinemalarından Beyoğlu Sineması, kapalı kaldığı dönem içerisinde çalışanlarının haklarını koruyabilmek ve ileride yine kapılarını açabilmek için, abonelik sistemiyle izleyicilerine bülten göndermeye başlayacağını açıkladı. Sinemanın kuruluş yılını temsilen “1989″ adı verilen ve haftalık sinema gazetesi olarak tasarlanan bültene abone olmak için aylık 10,00 TL ve yıllık 100,00 TL olmak üzere iki farklı üyelik sistemi bulunuyor.

İLK SAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZARTESİ YAYINDA

Beyoğlu Sineması ve sinema gündemine dair hazırlanmış özgün içerikler, sinema sektörünün önemli isimleri tarafından kaleme alınmış sinema anıları, filmlerle ilgili yorumlar, sinema haberleri ve daha fazlasının yer alacağı 1989'ın ilk sayısı 30 Mart Pazartesi günü gönderilecek.

Haftalık sinema gazetesi olarak tasarlanan bültenin ilk sayısında, sinemanın editoryal kadrosunun hazırladığı özgün içeriklerin yanı sıra yazar, sinema sektöründen önemli isimlerin yazıları da yer alacak. İlk sayının konukları sinema yazarı Şenay Aydemir ve senarist Uygar Şirin olacak.