Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Beyonce ve Jay-Z Louvre Müzesi’ne rekor kırdırdı
Beyonce ve Jay-Z Louvre Müzesi’ne rekor kırdırdı
Dünyaca ünlü çift Beyonce ve Jay-Z’nin Paris’teki Louvre Müzesi’de çektiği klip, müzeye rekor ziyaretçi gelmesine sebep oldu. Müzeyi 2018'de 10 milyon 200 bin kişi ziyaret etti. 
Kültür Sanat 4 Ocak 2019 - 11:15

Müzisyen çift Beyonce ve Jay-Z, geçtiğimiz yıl Apes**t klibini Paris’in en önemli kültürel merkezlerinden Louvre Müzesi’nde çekmişti. İkilinin klibi, müzeye gelen ziyaretçi sayısında artışa neden oldu. 2018’de müzeyi 10 milyon 200 bini aşkın kişi ziyaret etti.

Louvre Müzesi'nden yapılan açıklamada, “Dünyanın başka yerlerinden Louvre’a ilgi, Beyoncé ve Jay-Z'nin Apes**t klibi ile müzenin en büyük sanat eserlerine saygı gösterilmesiyle desteklendi” denildi.

Beyonce ve Jay-Z’nin klibi ise YouTube'da toplam 147 milyonu aşkın kişi tarafından izlendi. Klipte Yunan heykeli Samothrace’in Kanatlı Zaferi, Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa'sı, Jacques-Louis David'in The Coronation of Napoleon tablosu da görülüyor.

basliksiz-6