‘Bir Denizcinin Doğum Günü’ filmi Hindistan yolcusu

Yönetmen Gültekin Bayır'ın yazıp, yönettiği 'Bir Denizcinin Doğum Günü' isimli film şubat ayının son haftası Hindistan'da düzenlenecek olan Mumbai Uluslararası Film Festivali'nde Hintli izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

‘Bir Denizcinin Doğum Günü’ filmi Hindistan yolcusu

Kısıtlı maddi imkanlarla çekilen gerçek bir uzun yol kaptanından ilham alan Gültekin Bayır imzalı ‘Bir Denizcinin Doğum Günü’ isimli film İstanbul’un çeşitleri semtlerinde ve Kuşadası’nda çekimleri tamamlandı. Film şubat ayının son haftasında Hindistan’da düzenlenecek olan Mumbai Uluslararası Film Festivali’nde Hintli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

FİLMİN KONUSU

Babasını, ve kardeşini denizde yitirmiş bir kadının aynı kaderi yaşamasın diye adını Çınar koyup denizci olmasına izin vermeyi düşünmediği oğlunun da aynı kaderi paylaşmasına engel olamayan Mihriban Hanım'ın denizle hesaplaşma çabasını konu almaktadır.
Mihriban'ın oğlu Çınar bir deniz kazasında üstelikte doğum gününde hayatını kaybetmiştir. Mihriban Hanım'ın böylesi büyük bir acıyı kaldıracak mecali kalmadığı için olsa gerek oğlu Çınar'ı öleli neredeyse 10 yıl olmasına rağmen hayalinde yaşatmaya devam etmektedir