Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Bir Fincanda Aşk’ her fincanda seramik
‘Bir Fincanda Aşk’ her fincanda seramik
Contemporary'ye kabul edilen ilk seramik galerisi olan D'Art Galeri'nin 14 Şubat'a özel Bir Fincanda Aşk adlı sergisi 11-28 Şubat arasında görülebilir.
Kültür Sanat 11 Şubat 2017 - 17:52

Duygu Bağlan ve Can Zaimoğlu’nun ortak çabalarıyla büyüyen sermaik galerisi D’Art Galeri, şimdi de 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel açılan “BİR FİNCANDA AŞK” adlı karma seramik sergisi ile sanat gündeminde.

“BİR FİNCANDA AŞK” KARMA SERAMİK SERGİSİ

14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Seramik Sanatı, Eğitimi ve Değişimi Derneği ile D'art Galeri'nin birlikte düzenlediği “Bir Fincanda Aşk” temalı karma seramik sergisi 11-28 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul D’art Galeri’de açılıyor. Ülkenin farklı şehirlerinden sergiye katılan 65 katılımcının özgün yorumlarıyla hazırladıkları çalışmaların ortak nesnesi fincan olarak belirlendi. Katılımcılar sevgililer gününe özgü duygu ve temennilerden hareketle kişisel yorumlarını fincanlar üzerine aktardılar.

Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Lerzan Özer, Ayşe Balyemez, Elif Ağatekin, Güngör Güner gibi isimler de eserleriyle katılıyor.