Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir Kurt Cobain biyografisi
Bir Kurt Cobain biyografisi
Ölümünün 25. yılında efsanevi rock yıldızı Nirvana'nın solisti Kurt Cobain üzerine yazılmış en kapsamlı biyografi kitabı, Mert Doğruer çevirisiyle raflarda...
Kültür Sanat 15 Nisan 2019 - 15:09

Kurt Cobain'in Nisan 1994'te kendi yaşamına son vermesinin üzerinden 25 yıl geçti. Kendisinin bu kararı, kısa, öfke dolu ama ilham verici hayatıyla paralel bir sondu. Tecrübeli müzik yazarı Charles R. Cross bu sıradışı hikâyesinde sanatının hem büyük şöhretini hem de onu yıldıran ıstırabı anlatırken, kendisine duyduğu derin şefkati Seattle müzik sahnesi hakkındaki geniş bilgi dağarcığıyla birleştiriyor.

Dört yüzün üzerinde mülakata; dört yıllık araştırmaya; Cobain’in yayımlanmamış günlüklerine, şarkı sözlerine, aile fotoğraflarına ve çok sayıda belgeye dayanarak yazılan Cennetten de Ağır, Cobain’in Washington eyaletindeki Aberdeen kenti yakınlarında, bir karavanda geçen çocukluğundan yola çıkıyor ve şöhrete, başarıya, bir kuşağı kendine hayran bırakışına kadar uzanıyor.

Charles R. Cross bu yeni baskıdaki önsözünde bizlere Kurt Cobain'in ölümünden sonra hakkında ortaya çıkan şeylerle birlikte, bu kitap özelinde kendi yaşadıklarını da sunuyor.

Yazar: Charles R. CROSS / Çeviren: Mert DOĞRUER / Tür: Biyografi / Yayım Tarihi: Nisan, 2019 / Sayfa Sayısı: 440 / Fiyat: 39,50 TL (KDV'den muaftır)

Etiketler