Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir psikoterapistin gözünden insanca hallerimiz
Bir psikoterapistin gözünden insanca hallerimiz
Uzman klinik psikolog ve yazar Gökhan Çınar’ın, şahit olduğu insan hikayelerini; duygu, düşünce ve davranışlar üzerine terapist gözlemlerini anlattığı ''Geçecek mi?'' ismini verdiği ilk kitabı Destek Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.
Kültür Sanat 16 Mayıs 2018 - 12:07

Gökhan Çınar, kitabında ”insanca” olan her hali anlatıyor… İnsan psikolojisine yönelik 38 denemeden oluşan kitabında yıllardır psikoterapi görüşmelerinde çokça duyduğu ‘Geçecek mi?’ sorusunu soran yazar, insanları kendi cevabını bulmaya davet ediyor. ‘Geçecek mi?’ sorusunun cevabının sahip çıkılmayan özelliklerde, tamamlanmamış işlerde, reddedilen duygularda ve ait olunmayan deneyimlerde olduğunu belirtiyor.

Yazar, kitabında acısından kurtulmak isteyenleri acısının anlamını sorgulamaya çağırıyor. Utancını saklayanlara yalnız olmadıklarını söylüyor. Korkularının arkasına saklananlara cesur taraflarını gösteriyor. Öfkesiyle kendini sıkıştıranlara yumuşak karınlarını hatırlatıyor. Mutluluk arayanlara, kendilerine koydukları engellerden bahsediyor. Varoluşu, farkındalığı, yalnızlığı, çocukluğu, yetişkinliği, ilişkileri, kaygıyı, depresyonu ve “insanca” olan her hali anlatıyor. Benimsediği Geştalt Terapi Yaklaşımı'nı yaşamın içinden bir anlatımla okuyucuyla buluşturuyor.

gececek-mi2