Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir Usta Bin Usta Projesi’nin 9. yılı başlıyor
Bir Usta Bin Usta Projesi’nin 9. yılı başlıyor
Kaybolmaya yüz tutan meslekleri canlandırmak ve yeni usta adayları yetiştirmek için başlatılan 'Bir Usta Bin Usta' projesi 9'uncu yılına giriyor.
Kültür Sanat 20 Şubat 2018 - 12:08

Anadolu Sigorta'nın 2010 yılında hayata geçirdiği ‘Bir Usta Bin Usta’ projesi, kaybolmaya yüz tutan meslekleri canlandırmaya, geleceğin yetenekli ustalarını yetiştirmeye devam ediyor. Proje kapsamında 8 yılda 40 mesleki eğitim düzenlendi ve 748 usta adayına eğitimler verildi.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü'nün teknik danışmanlığında yürütülen proje kapsamında her yıl 5 ilde, 3 ila 6 ay arasında değişen eğitim programlarıyla 5 mesleki kurs düzenleniyor. Proje ile 10 yıl boyunca 50 mesleğin ve toplam bin usta adayının desteklenmesi hedefleniyor.

Projenin dokuzuncu yılı olan 2018'de Artvin'de ‘Tulum Yapımı', İstanbul'da ‘Cilt Yapımı', İzmir'de ‘Nazar Boncuğu Yapımı', Kastamonu'da ‘Çarşaf Dokuma' ve Kütahya'da ‘Kütahya Çiniciliği' kursları düzenlenecek.