Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Bir Valize Ne Sığar ki?’ Ankaralı izleyicilerle buluşacak
‘Bir Valize Ne Sığar ki?’ Ankaralı izleyicilerle buluşacak
Mübadele yıllarında birkaç parça eşyanın sığdırıldığı bir bavulla anavatanlarını terk etmek zorunda kalan göçmenleri anlatan 'Bir Valize Ne Sığar ki?' oyunu Ankaralı izleyicilerle buluşacak. 
Kültür Sanat 31 Ocak 2018 - 10:48

ENKA Kültür Sanat İbrahim Betil Oditoryumu'nda 6 Şubat Salı akşamı sahnelenecek ‘Bir Valize Ne Sığar ki?’, Ankara Sanat Tiyatrosu'nun güçlü yorumuyla seyircisiyle buluşuyor. Mübadele yıllarında birkaç parça eşyanın sığdırıldığı bir bavulla anavatanlarını terk etmek zorunda kalan göçmenlerin ‘arada kalmışlık’ ruh hallerini ve ‘anavatan’ özlemlerini konu alan oyun; çocukluğundan itibaren TRT radyosunda ve televizyon programlarında yazarlık ve oyunculuk yapan Yeşim Dorman'ın rejisiyle sahneye taşınıyor.

Uğur Yücel'in “Bir gecede binlerce yıldır yaşadığın topraklardan ayrılacaksan eğer, valizine ne sığdıracaksın ki?” sorusuyla tanımladığı oyunda, Yeşim Dorman, Hakan Güven, Bülent Yıldıran, Mehmet Ulusoy, Yıldırım Şimşek, Çağlar Deniz, Nalan Güreş Demirel ve Sinem İslamoğlu rol alıyor.

Oyun, saat 20.30'da başlıyor.