‘Bırak İçeri Gireyim’ perde açıyor

Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı 'Let the Right One In'den uyarlanan 'Bırak İçeri Gireyim', 5 Şubat’ta Zorlu PSM’de perde açmaya hazırlanıyor.

‘Bırak İçeri Gireyim’ perde açıyor

Ajvide Lindqvist'in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı ödüllü kült film “Let The Right One In”, ilk olarak sinema ve televizyon filmlerinin yanı sıra birçok tiyatro oyununa imza atmış Jack Thorne tarafından sahneye uyarlandı. Aynı adı taşıyan oyun, şimdi de Murat Daltaban yönetmenliğinde Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi'nde izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

birakicerigireyim_zorlupsm_17_01_2019-4
ÖTEKİ OLMANIN AĞIRLIĞI

“Bırak İçeri Gireyim”, öteki olmanın ağırlığını farklı biçimlerde taşıyan iki çocuk Oskar ve Elias'ın hikayesini konu alıyor. Oskar, zorbalıkla baş etmeye çalışan bir çocuk. Elias ise Oskar'ın yan dairesine taşınan gizemli, sonsuz bir yaşamın içine hapsolmuş, uzun yıllardır aynı yaşta yaşayan biri. Peş peşe yaşanan gizemli çocuk cinayetlerinin gölgesinde kalmış bir banliyö mahallesinde, dehşet verici ve dokunaklı bir ilk aşk hikâyesinin sunulduğu oyun, Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Selçuk Borak, Baran Can Eraslan, Uygar Özçelik, Meriç Rakalar, Şirin Kılavuz Sevinç, Tan Temel, Umutcan Ütebay'ı aynı sahnede buluşturuyor.

“Bırak İçeri Gireyim”in prömiyeri, 5 Şubat akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi'nde gerçekleşecek. Oyun, 6 Şubat & 15 Şubat tarihlerinde de tiyatroseverlerle buluşacak.

birakicerigireyim_zorlupsm_17_01_2019-31
KÜNYE
Sahneye Uyarlayan: Jack Thorne
Yöneten: Murat Daltaban
Çeviren: Melisa Kesmez
Koreografi: Tan Temel
Müzik Tasarımı: Oğuz Kaplangı
Sanat Yönetimi ve Kostüm Tasarımı: Tomris Kuzu
Oblique Land Tasarımı: Alper Derinboğaz
İkinci Yönetmen: Doğu Yaşar Akal
Oyuncular: Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Selçuk Borak, Baran Can Eraslan, Uygar Özçelik, Meriç Rakalar, Şirin Kılavuz Sevinç, Tan Temel, Uğur Baran, Umutcan Ütebay
Piyano: Yelda Özkurşun, Keman Ve Viyola: İdil Sezgin, Kontrbas: Oğuz Alp Erdoğmuş