Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bizon Murat için dayanışma gecesi
Bizon Murat için dayanışma gecesi
Bir süre önce tüberküloz teşhisiyle hastaneye kaldırılan, sokak müziğinin en önemli temsilcilerinden olan Siya Siyabend'in kurucusu, müzisyen Bizon Murat (Toktaş) için dayanışma gecesi düzenlenecek. 
Kültür Sanat 18 Şubat 2018 - 14:47

Birgün’den Burak Abatay’ın haberine göre, bir süre önce tüberküloz teşhisi konan sokak müzisyenliğinin sembol isimlerinden olan Bizon Murat’ın tedavisi hâlâ sürüyor. Tedavi sürecinde tüm dostları onun için 3 Mart tarihinde İstanbul’da Kadıköy Sahne’de düzenlenecek dayanışma gecesinde çalacak, söyleyecekler.

Dayanışma gecesinde Adamlar, Luxus, Sena Şener, Ozan Kotra (Flört), Teneke Trampet, Yaşar Kurt, Ötekim, Demircan Demir (Kuan), Kırmızı Nazmi Akyıldız sahne alacak.

Gecenin tüm geliri Bizon Murat’ın tedavisi için kullanılacak. Bizon Murat’ın sokaklarda çınlayan ‘Siya Siyabend CD’leri geldi!’ sesi olmayacak belki ama gecede kurulacak bir stantla Siya Siyabend’in CD’leri satılacak.