Black Mirror 5. sezon ne zaman başlayacak? İşte Black Mirror yeni sezon fragmanı…

Netflix'in Türkiye'de milyonlarca hayranı bulunan distopik dizisi Black Mirror'ın 5. sezon fragmanı yayınlandı. Dizinin takipçileri Black Mirror yeni sezon ne zaman başlayacak merak ediyor. İşte Black Mirror 5. yeni sezon fragmanı ve tarihi...

Her bölümde farklı bir oyuncu kadrosu ve senaryoyla ekranlara gelen Black Mirror Dizisi tüm dünyada büyük ilgi görmeye devam ediyor. Dizinin heyecanla beklenen yeni sezon fragmanı da yayınlandı. İşte Black Mirror 5. sezon detayları….

BLACK MİRROR 5. SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Merakla beklenen Black Mirror’ın 5. sezonu 5 Haziran’da izleyiciyle buluşacak.

NEDEN ‘BLACK MİRROR’

Black Mirror, Siyah Ayna anlamına geliyor. Dizinin neden bu ismi aldığı konusunda izleyiciler arasında çeşitli görüşler var. Kimisi bu ismin, dünyanın karanlık bir yöne doğru gittiğini sembolize ettiğini düşünürken, bazıları da teknolojinin toplumu tüketerek siyah bir çukura çektiği anlamında bu adın kullanıldığı yorumunda bulunuyor. Bir diğer görüş ise dizinin izlendiği tv, bilgisayar ya da akıllı telefon ekranlarının aslında siyah olması ve eğer ekranda bir şey yoksa ekranan bakan kişinin kendi yansımasını görmesi.

Dizinin senaristi Charlie Brooker, 2011 yılının Aralık ayında Guardian gazetesine yazdığı makalede dizinin adının arkasındaki sebebi şöyle açıkladı: “Black Mirror (Siyah Ayna) adı sizin her duvarda, her masada, her avuç içinde bulacağınız bir isim: Bir televizyonun, bir monitörün, bir akıllı telefonun soğuk, parlak ekranı.”