Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Blonde Redhead, İstanbul’da sahne alacak
Blonde Redhead, İstanbul’da sahne alacak
Blonde Redhead, yeni EP’leri '3 O’clock' sonrası Avrupa turnesi kapsamında, Türkiye'ye geliyor. Grup, 20 Şubat'ta If Performance Hall Beşiktaş sahnesinde olacak.
Kültür Sanat 13 Şubat 2018 - 12:30

New York'lu alternatif/indie topluluğun temelleri İtalyan ikizler Simone ve Amedeo Pace'in Berklee Music of College'da bir araya gelen Japon Kazu Makino ile birlikte kurdukları jazz trio ile atıldı.

1993 yılında, ismini DNA grubunun bir parçasından alan Blonde Redhead kuruldu ve 90'ların en önemli plak firmalarından Touch & Go etiketiyle yayınladıkları ‘Fake Can Be Just As Good' ve ‘In an Expression of the Inexpressible', ardından da 4AD'ye geçiş yaptıkları ‘Misery is a Butterfly' albümleri ile eşsiz karakterlerini ortaya koydular.

Art rock, indie ve shoegaze üçgeninde gezinen üçlü, kendilerine has stillerinde icra ettikleri müzikleriyle dinleyicilere her defasında yenilikler sunmaya devam etti. Elephant Woman, Misery Is A Butterfly, Dr. Strangeluv gibi melankolik klasiklere imza atan topluluk, her birinde apayrı öyküler anlattıkları dokuz stüdyo albümü ile alternatif müzik sahnesinin en saygın ve öncü isimlerinden biri.