Bob Dylan hakkındaki istismar davasıyla ilgili karar açıklandı

Efsanevi şarkıcı Bob Dylan'ın, 1960'larda 12 yaşındaki bir kıza cinsel istismarda bulunmakla suçlandığı dava düşürüldü.

Bob Dylan hakkındaki istismar davasıyla ilgili karar açıklandı

New York, ABD’de federal bir yargıç, Bob Dylan’ı, 1965’te, 12 yaşındaki bir kıza cinsel istismarda bulunmakla suçlayan davayı reddetti.

CNN’in haberine göre, Dylan’ın avukatları, istenen kanıtların sunulmadığını, davada adı baş harfleri “J.C.” olan davacının, “bu davadaki temel olgusal iddialarla doğrudan ilgili kanıtları yok ettiğini” söyledi.

Dava, Dylan’ı davacıyla arkadaşlık kurmakla suçluyordu. İddialarda Dylan’ın, şu an 56 yaşında olan davacıya cinsel taciz ve istismarda bulunduğu, uyuşturucu, alkol ve fiziksel şiddete maruz bıraktığı ve psikolojik olarak zarar verdiği ifadeleri yer alıyordu.

Dylan, 1940 yılında ABD’de doğdu. Kariyeri boyunca 125 milyondan fazla plak sattı. En ünlü şarkılarından bazıları arasında “The Times They Are a-Changin”, “Like a Rolling Stone” ve “Blowin’ in the Wind” yer alıyor.

Bob Dylan'ın ünlü şarkısı açık artırmada rekor fiyatla satıldı İlginizi Çekebilir Bob Dylan'ın ünlü şarkısı açık artırmada rekor fiyatla satıldı Bob Dylan'ın 60 yıl sonra kaydettiği şarkısı 21 milyon TL'ye satılabilir İlginizi Çekebilir Bob Dylan'ın 60 yıl sonra kaydettiği şarkısı 21 milyon TL'ye satılabilir Star Trek yıldızı Nichelle Nichols 89 yaşında yaşamını yitirdi İlginizi Çekebilir Star Trek yıldızı Nichelle Nichols 89 yaşında yaşamını yitirdi
Loading...