Bobby Roth: Türkiye’de çekilecek en güzel film romantik gerilim olur

Prison Break, Lost, Revenge, Grey’s Anatomy, Miami Vice, Dr Quinn: Medicine Woman, Beverly Hills 90210 gibi dünyaca ünlü dizilerin yönetmeni Bobby Roth, Bodrum'da düzenlenen Dünya Turizm Forumu'na katıldı. Roth dizilerin ve filmlerin turizme etkisini anlattı.

Bobby Roth: Türkiye’de çekilecek en güzel film romantik gerilim olur

Bodrum’da düzenlenen Dünya Turizm Forumu’na katılan birçok ünlü dizi ve filme yönetmenlik ve yapımcılık yapan Amerikalı yönetmen Bobby Roth dizilerin turizmdeki etkisini anlattı.

Bobby Roth “Çok iyi bir sebeple yapılmış toplantı. Tekrardan güvenli bir şekilde açılmamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bence insanlar diğer insanlarla buluşmak için, bir araya gelmek için can atıyor. Sanal dünya gerçek dünyamıza eşdeğer değil. Bütün yıl boyunca online olarak eğitmenlik yaptım, biraz da yönetmenlik yaptım. Fakat korkunç bir şeydi. Hiçbir şey yapmamaktan iyidir ama fakat böyle muhteşem bir yerde insanlarla bir araya gelmek çok güzel” dedi.

Roth, Türkiye'yi sevdiğini söyleyerek, “Daha önce de birkaç kez Türkiye’ye geldim. Her gelişim daha güzeldi. Bir kere insanları tanıdınız mı arkadaşınız oluyor. İstanbul’da arkadaşlarım var. Şimdi de Bodrum’da arkadaşlarım var. Buraya yeniden geleceğim. Dünyadaki birçok yeri televizyon ve filmlerle tanıyoruz. Bir yere gitmeden önce film izliyorsunuz ve o yerin çok güzel olduğunu düşünüyorsunuz ya da sizi ürkütüyor. Bence bir yeri en iyi filmlerdeki karakterler yoluyla tanıyoruz. Dünyadaki birçok yeri filmlerden biliyorum. Bunun için filmlerin içinde olmayı istiyorum” diye konuştu.

Roth, Türkiye’de çekeceği bir film olsa romantik gerilim olacağını sözlerine ekleyerek “Çekmek istediğim film türü romantik gerilim türünde bir film olurdu. Bir kadın ve adamı bu sihirli yere getirip buranın etrafında hikayeyi kurarsınız. Bu karakterlerden birinin Amerikan, birinin Türk olmasını istiyorum. Böylelikle insanların iki kültür arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları görme imkanı olurdu” ifadelerini kullandı. (İHA)