Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bodrum’da caz rüzgarı
Bodrum’da caz rüzgarı
Bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Turkcell Bodrum Caz Festivali başladı. Festival kapsamında açılan Caaz Derneği Karma Resim Sergisi büyük ilgi gördü. 
Kültür Sanat 2 Eylül 2017 - 11:35

LEO Organizasyon, Bodrum Belediyesi ve Caz Derneği’nin destekleri ile Bodrum’a ve ülkemize önemli bir uluslararası festival daha kazandırmak amacıyla düzenlenen 1. Uluslararası Turkcell Bodrum Caz Festivali, Oasis Alışveriş ve Eğlence Merkezi’ndeki Sümbül Sokak’ta açılan Caz Derneği Karma Resim Sergisi ile kapılarını açtı. Sergide, Melih Özbek ve Nihat Akmehmet gibi pek çok usta fotoğraf sanatçısının son 20 yıldaki caz festivallerinde çektikleri 30 fotoğraflara yer verildi. Ayhan Sicimoğlu, Tuna Ötenel, Alan Harris, Maria Joao, Kerem Görsev gibi caz sanatçılarının çoğunluğu Ankara Caz Festivali’ndeki canlı performanslarından çekilmiş fotoğrafları büyük ilgi gördü.

bodrumcaz2
Festivalin ilk gününde, gitarist Murat Arkan da mini konser vererek Michael Franks’ın ‘Popsicle Toels’, ‘Down in Brazil’ gibi sevilen caz şarkılarını seslendirdi. Bas gitarda Kağan Yıldız ve perküyonda Serdar Gönenç’in eşlik ettiği Arkan, konserini kendisinin yazmış olduğu Bodrum’da ‘Bir Sabah’ isimli şarkı ile sonlandırdı.

1. Uluslararası Turkcell Bodrum Caz Festivali 4 Eylül’de Off Gümüşlük’teki İstanbul Funk Unit konseri ile devam edecek.

Son güncelleme: 12:10 - 02.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.