Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bozcaada Caz’la buluştu
Bozcaada Caz’la buluştu
Bozcaada’nın kendine has doğasının da eşlik ettiği Bozcaada Caz Festivali, bugüne kadar ülkemizde gerçekleşen birçok caz festivalinden farklı olarak ilk defa açık hava tipi müzik festivali konseptini 28 – 29 – 30 Temmuz tarihleri arasında caz müziği ile buluşturdu
Melis BAYRAKTAROĞLU
Kültür Sanat 31 Temmuz 2017 - 16:41

Bozcaada'nın kendine has doğasının da eşlik ettiği Bozcaada Caz Festivali, bugüne kadar ülkemizde gerçekleşen birçok caz festivalinden farklı olarak ilk defa açık hava tipi müzik festivali konseptini 28 – 29 – 30 Temmuz tarihleri arasında caz müziği ile buluşturdu. Bozcaada Ayazma Manastır’da düzenlenen, ancak bundan sonraki yıllarda gelenekselleşerek uzun soluklu bir festival olma yolunda ilerleyecek olan Bozcaada Caz Festivali yoğun ilgi gördü.

DOĞANIN EŞSİZ GÜZELLİĞİYLE GÜZEL MÜZİK BİR ARADA

1

Farklı jenerasyonlardan müzisyenleri dinleyiciyle buluşturan Bozcaada Caz Festivali, funk, pop, etnik, balkan, fusion ve özgür caz gibi türleri içeren geniş bir programa sahipti.

2

Önder Focan & Şallıel Bros. ‘Funkbook', Jülide Özçelik, Lara di Lara, Çağrı Sertel, Elif Çağlar 4tet, Ediz Hafızoğlu, “Nazdrave” feat.Ülkü Aybala Sunat , MadenÖktemErsönmez, Selen Gülün Trio, Nilüfer Verdi' Latin Brazil Ensemble', Şenova Ülker Quartet feat. Meltem Ege, Suzin Akalan, Lycian Herbs feat. Korhan Futacı, Ediz Hafızoğlu, Çağlayan Yıldız, Holler my Dear, Songs From a Breeze ve Sebastian Studnitzky festivalde sahne alan isimlere; Ceylan Ertem, Melike Şahin ve Elif Dikeçli de konuk sanatçı olarak eşlik etti.

ddd

Binlerce insanın festival, dans, müzik kısaca eğlence için geldiği bu ada, kimsenin bitmesini istemeyeceği bir 3 gün yaşadı. Biletleri önceden tükenen festivalin her günü ayrı bir ilgi gördü.

PEKİ BİZ FESTİVALDE NELERİ SEVDİK, NELERİ SEVMEDİK?

Bozcaada Caz Festivali sayesinde, Türkiye'de ilk kez bir etkinliğe evcil hayvanlarımızla girebildik. Ve bu fikri çok sevdik.

Festival henüz başlamadan, yeri ile ilgili tartışmalar başlamıştı. Pavli Çamlık Ormanı'nda festivalin orman yangınına sebebiyet vermemesi için, sigara ve benzeri tütün ürünlerinin kullanımına izin verilmedi. Sigara içenler için ayrı bir bölüm yapılmış o bölümde olası yangın önlemleri sıkı sıkıya alınmıştı. Bu fikir çok beğenildi.

 

 

Bozcaada Caz Festivali'ne Avrupa ağırlıklı olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden binlerce caz sever de katıldı. Konaklama imkanı sunulmayan festivalde, caz severler kamp alanlarının olmayışından yakındı. Ve bence festivalin en büyük eksiği de konaklama ve kamp alanlarının olmayışıydı. Bozcaada Otelleri aylar öncesinden dolmuştu. Artı festival alanının, yaşam alanına uzak oluşu ulaşım sorununu da doğurdu.

15

 

Son güncelleme: 12:50 - 31.10.2017