Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Brecht’in tiyatrosu Berliner Emseble, İstanbul’da ‘perde’ açacak
Brecht’in tiyatrosu Berliner Emseble, İstanbul’da ‘perde’ açacak
Dünyanın en köklü topluluklarından Berliner Ensemble, 28-29 Mart'ta Bertolt Brecht’in ölümsüz oyunu ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ni DasDas’ta sahneleyecek.
Kültür Sanat 16 Mart 2018 - 12:02

DasDas, tiyatro dünyasının en saygın isimlerinden Bertolt Brecht tarafından 1949 yılında kurulan Berliner Ensemble'ı ağırlayacak. Çağdaş Alman Tiyatrosu'nun temel taşı kabul edilen Berliner Ensemble topluluğu, Brecht'in ölümsüz oyunlarından ‘Kafkas Tebeşir Dairesi'ni sahneleyecek.

Dünyanın en köklü topluluğu, 28 ve 29 Mart tarihlerinde Anadolu Efes Ana sponsorluğunda, Allianz Türkiye'nin ve Goethe Institut'un katkılarıyla DasDas Sahne'de iki oyunluk turne gerçekleştirecek.

berlineremsemblebulten2MÜLKİYET-EMEK İLİŞKİSİNİ SORGULATACAK

Çin Yuan Hanedanlığı döneminde yaşamış olan Li-Çen-Fu'nun ‘Tebeşir Dairesi' oyununa dayanan ‘Kafkas Tebeşir Dairesi', oyun içinde oyun rejisiyle, mülkiyet-emek ilişkisini tiyatroseverlere sorgulatacak. Brecht'in kurduğu Berliner Ensemble'ın epik oyunlarının başyapıtı olarak sayılan ‘Kafkas Tebeşir Dairesi', ‘Emek mi, sistem mi?’, ‘Çocuğu büyüten mi, doğuran mı?’ gibi kilit sorulara da cevap arayacak.