Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu albüm kadınlar için… Geliri Mor Çatı’ya aktarılacak!
Bu albüm kadınlar için… Geliri Mor Çatı’ya aktarılacak!
Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak için harekete geçen iki genç müzisyenin hazırladığı 'Azarbaijan Love Songs', hem Azerbaycan hem de diğer tüm Türki kültürlerin temelinde, kadına ne kadar büyük değer verildiğini tekrar hatırlatmayı hedefliyor. Albümün geliri Mor Çatı'ya aktarılacak. 
Kültür Sanat 5 Mart 2018 - 10:19

Kemanda Utku Barış Andaç, piyanoda Ozan Sarıboğa tarafından icra edilen ve Azerbaycan'ın kadını yücelten aşk temalı şarkılarından oluşan ‘Azerbaijan Love Songs’, Ahenk Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. Albüm gelirinin büyük bir kısmı, şiddete uğrayan kadınların ve çocuklarının şiddetten uzak yaşamlar kurmaları için dayanışma kuran ‘Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na aktarılacak.

OTANTİK LEZZETLER, YENİLİKÇİ YORUMLAR

Tüm Türki coğrafyaların temel kültüründe kadına verilen saygın değerin altını çizmek için dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın halk şarkıları örnek alınarak hazırlanan bu enstrümantal albüm, otantik lezzetler korunarak, yenilikçi yorumlar da katılarak dinleyiciyle buluşuyor.

Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği mezunu Utku Barış Andaç ve İTÜ Ses Tasarım ve Kayıt Teknolojileri mezunu Ozan Sarıboğa’nın beraber düzenledikleri yirmi şarkıdan oluşan albümün miks ve mastering’i de Ozan Sarıboğa tarafından yapıldı.

Son güncelleme: 16:24 - 05.03.2018