Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ece Mumay’ın ilk albümü “Odamdan”, 16 Şubat’ta yayında…
Ece Mumay’ın ilk albümü “Odamdan”, 16 Şubat’ta yayında…
2017 yılı içinde çıkardığı dört single (tekli çalışma) ile müzik dünyasında adından söz ettirmeye başlayan 19 yaşındaki müzisyen Ece Mumay’ın her şeyi akustik kaydedilen “Odamdan” adlı ilk albümü Pasaj Müzik etiketiyle piyasaya çıktı.
Kültür Sanat 17 Şubat 2018 - 02:21

10 parçalık ‘Odamdan’ albümünde genç şarkıcının 14-17 yaşlarında kendi odasında kurduğu düşleri, umutları ve yaşadıklarının katkısı ile söz ve bestesini yaptığı 8 şarkısı bulunuyor. Düzenlemeleri Caner Karamukluoğlu ve Özgür Aksüyek’in yaptığı albümün hazırlıklar 1,5 yıl sürdü. Amatör bir şekilde 14 yaşında Youtube'da açtığı kanalında, odasından yaptığı güncel cover'larla kısa sürede milyonların beğenisini kazanan Ece Mumay, 2016 yılında müzik alanında Türkiye'nin en iyi üç Youtuber'ı arasında yer aldı. Kanalı kısa sürede 30 milyonu aşkın görüntülemeye ve 180 bin aboneye ulaştı. Bu başarısından ötürü geçen yıl Youtube tarafından bir plaketle ödüllendirildi.

ece-ic

Ece Mumay'ın Youtube'da elde ettiği başarı televizyon ve müzik piyasasının da ilgisini çekti. Çok sayıda albüm teklifini alan genç yorumcu ve besteci, 1,5 yıl önce Pasaj Müzik'le anlaştı. Albümden önce ilk single'ı “Belki Bir Gün”ü, “Vazgeç Gönül”ü, “Gitmem” ve “Eylül”ü yayınlayan Ece Mumay bu sürede müzik listelerinde de zirveye çıkmayı başardı. Genç müzisyen Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin 9 KTÜ Medya Ödüllerinde en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülünü aldı. Ekşi Sözlük'te bir hayranının “yağmur sesli kız” diye tanımladığı, Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde de sahne alan Ece Mumay, burada 100 milyonu aşkın tık alan “Vazgeç Gönül”ü seslendirdi. Genç müzisyen çeşitli mekan ve festivallerde konser vermeye başladı.

Ece Mumay Kimdir?

1998 yılında İstanbul'da doğdu. Müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı lise bölümünde 3 sene klasik kemençe okuduktan sonra 4. sınıfta İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Lisesi gitar bölümüne yatay geçiş yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar Bölümü 2. Sınıf öğrencisi. İyi derecede İngilizce ve Almanca ile orta derecede İspanyolca biliyor.

Son güncelleme: 10:14 - 17.02.2018