Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu sene içinde ölen altıncı pop yıldızı
Bu sene içinde ölen altıncı pop yıldızı
Çocuk yaşta girdiği müzik piyasasında hızla yükselen Justin Bieber oynadığı üçüncü film Zoolander 2'de öldürülen ünlü pop yıldızını canlandırıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 8 Nisan 2016 - 10:33

 

Bu hafta ilk filmiyle büyük beğeni alan ‘Zoolander’ devam filmiyle beyazperde de yerini alıyor. İlk filmdeki olayların ardından modelliği bırakmış olan Derek, oğlunun velayetini de alamayınca kendi halinde hayatına devam etmektedir. Valentina Valencia adlı bir moda polisi , ünlü pop yıldızlarının arka arkaya ölümlerinden dolayı Derek’ten yardım ister. Komedi türündeki Zoolander 2’nin yönetmen koltuğunda oturan, yapımcılığını üstlenen, senaryosunu yazan ve başrolü canlandıran  Ben Stiller var. Film kadrosunda  Penélope Cruz, Kristen Wiig ve Will Ferrell, Justin Bieber gibi isimler yer alıyor.

BABASININ BORCU ÜSTÜNE KALIRSA…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Küçük Esnaf’. Filmin oyuncuları İbrahim Büyükak,  Zeynep Koçak, Gupse Özay, Cengiz Bozkurt, Cezmi Baskın. Konusu şöyle: Kendi halinde bir mahalle çilingiri olan Berhudar, babasının tefecilerden aldığı borcu ödeyememesi nedeniyle kendini bir anda mafyaya 100 bin lira borçlanmış olarak bulur.

Bu borcu nasıl ödeyeceğini kara kara düşünen Berhudar, bu sırada yolu genç ve güzel bir kadınla kesişince daha da büyük bir çıkmazın içine girer. Filmin yönetmenliğini Bedran Güzel üstlenirken, senaryoda da İbrahim Büyükak ve Zeynep Koçak’ın imzası var.

HAYAT ARKADAŞINI KAYBETME ACISI

Dram seven izleyiciler için bu hafta ‘Yeniden Başla’ filmini tavsiye edebiliriz.  Jean-Marc Vallee’nin  yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncuları  Jake Gyllenhaal, Naomi Watts ve Chris Cooper. Konusu ise şöyle: Çok başarılı bir yatırım bankacısı olan Davis, karısını talihsiz bir trafik kazasında kaybetmenin acısını yaşamaktadır.

Kayınpederi, aynı zamanda çalıştığı yerin sahibi olan Phil’in tüm çabalarına rağmen Davis kendini toparlamayı başaramaz. Bir yiyecek otomatı şirketine yazdığı şikayet mektubu, giderek kişisel itiraflara ve kendi hayatını sorguladığı bir bilançoya dönüşür. Bu mektuplar müşteri temsilcisi Karen’ın  dikkatini çeker. Karen ve oğlu Chris’in yardımıyla Davis, yeni bir başlangıç yapabilmek için sıfırdan başlamak gerektiğine inanmaya başlar.

AMERİKAN PASTASINI YEDİK SIRA TÜRK LOKUMU’NDA

‘Türk Lokumu’ filminin yönetmen koltuğunda Deniz Denizciler oturuyor. Başrollerinde Metin Yıldız, Oya Aydoğan ve Mustafa Topaloğlu var.


Komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: Anadolu'da bir devlet okulunda okuyan, çekingen, efendi ve derslerinde çok başarılı bir öğrenci olan Niyazi İstanbul'daki bir Amerikan kolejinden burs teklifi alır. Niyazi, babası Emin Efendi’nin de izniyle İstanbul’a gider. Ancak bu kolej tanıdığı bildiği yerlere hiç benzememektedir. Sürekli parti yapan, eğlenen öğrencilerin arasında Niyazi de bambaşka bir kişiye dönüşmeye başlar.
Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

 

Son güncelleme: 10:53 - 08.04.2016