Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Bu zamana kadarki en heyecanlı serüvenim’
‘Bu zamana kadarki en heyecanlı serüvenim’
'İki Gölge' albümüyle müzikseverlerin karşısına çıkan Gözde Öney, "Bu zamana kadarki en heyecanlı serüvenim. İçimdeki dünyalara açıldığım, dünyamı paylaştığım bir yolculuk" dedi.
Kültür Sanat 8 Ocak 2018 - 11:09

Geçtiğimiz yıl, pop müziğin ana akım sanatçılarının dinlenme ve satış oranlarında yükselişe geçtiği bir yıl olsa da özellikle birkaç yıldır etkisini giderek hissettiren alternatif müzik için de parlak bir yıl oldu. Çok sayıda bağımsız ve alternatif albümün yayınlandığı son bir yılda, sosyal medya ve internet ortamları sayesinde pop müzik sektörünün koşullarından uzak durmaya çalışan sanatçılar da büyük bir dinleyici kitlesine ulaştı. Bu isimlerin en dikkat çekenlerinden olan Gözde Öney de ilk albümü “İki Gölge“yle dinleyicilerle buluştu.

KORAY CANDEMİR’DEN DESTEK

Sözleri ve müziği Öney'e ait 10 şarkıdan oluşan albümde 2016‘daki Sofar performansında söylediği ‘Kavga’ şarkısı da yer alıyor. Öney'e albümde üç isim de katkı verdi. Koray Candemir, müziğini Öney'le birlikte yaptığı ‘Düşüş’te sesiyle de yer alırken, ‘Hayat İzleri’ adlı şarkının sözleri Gözde Öney–Ayşe Saran birlikteliğinin ürünü. ‘Tik Tak’ adlı şarkının müziğinde ise Öney'in yanı sıra Okay Aynur‘un adını görüyoruz.

‘EN HEYECANLI SERÜVEN’

Öney, albüm için şu cümleleri sarf etti: “İki Gölge”, müzikle var oluşumun bu zamana kadarki en heyecanlı serüveni. İçimdeki dünyalara açıldığım, dünyamı paylaştığım bir yolculuk. Naif, kırgın, mutlu, hüzünlü hatıraların dile gelişi, veda edişi. Bana ve bize, hepimize ait hisleri kendi penceremden anlatmak, aktarmaktır niyetim. Yeni yolculuklara, hep birlikte, sevgiyle.”

Son güncelleme: 15:14 - 08.01.2018