Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Burcu Güneş’ten 20’inci sanat yılına özel albüm
Burcu Güneş’ten 20’inci sanat yılına özel albüm
Burcu Güneş, bu sene 20. sanat yılını 'kariyerimin en özel albümü' diye nitelendirdiği 'The Sun of Anatolia' adlı türkü albümüyle kutluyor.
Kültür Sanat 9 Mart 2018 - 11:42

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Burcu Güneş, 20. yılına özel hazırladığı ‘türkü’ albümünün çalışmalarını tamamladı. Güneş, DMC etiketiyle Hasan Saltık prodüktörlüğünde 12 türküden oluşan bir albüm hazırladı.

Hem Türkiye’de hem de dünya müzik piyasasında satışa sunulan albümü için konuşan Güneş, “20 yıllık kariyerimin en özel albümünü yaptım. Kendi öz müziğimizle dünyaya güneş gibi doğacağım. Türküler özümüzdür. Bu topraklar neler çekmiş, türküler şahit. Zamanında toplum olarak o kadar acılar yaşamışız ki, her acı birer saz olmuş, söz olmuş, ağıt olmuş ve kalbe dökülmüş” dedi.

SÜRPRİZ KONUKLAR

Albümün 2 tane de sürpriz konuk sanatçısı bulunuyor. Nesimi'ye ait olan ‘Minnet Eylemem' türküsünde Selda Bağcan, ‘Deniz Üstünde Fener' adlı sözü ve müziği kendisine ait olan Karadeniz türküsünde ise Selçuk Balcı, Burcu Güneş'e eşlik ediyor.

Albümde, Neşet Ertaş'tan ‘Sen Benimsin, Nar Danesi & Yanıyorum', Aşık Sümmani'den ‘Ervah-ı Ezelden', Kul Ahmet'ten ‘Yoh Yoh', Ali Ercan'dan ‘Adaletin Bu Mu Dünya', Aşık Mahzuni Şerif'ten ‘Han Sarhoş', Karacaoğlan'dan ‘Üryan Geldim', Hasan Durak'tan ‘Bir Ay Doğar', Hüseyin Ay'dan ‘Oy Beni Vurun' ve Sabahattin Ali şiiri olan ‘Kıyamadığım' türküleri yer alıyor.