Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çağla Şıkel: Türk kadını çok hareketsiz
Çağla Şıkel: Türk kadını çok hareketsiz
Hayatın tadına her geçen gün daha çok vardığını, mesleğine büyük bir aşkla bağlı olduğunu sık sık vurgulayan manken ve sunucu Çağla Şıkel, FOX ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Çağla ile Yeni Bir Gün programıyla 100 bölümü geride bıraktı. Ekranlara tekrar geri döndüğü için çok mutlu olan Şıkel'le program sonrası FOX stüdyolarında konuştuk.
Yüksel ŞENGÜL
Kültür Sanat 3 Şubat 2019 - 15:12

100 bölümü aşan Çağla ile Yeni Bir Gün’ün başarısıyla ilgili neler söylemek istersin?
Bu başarıyı programın içeriğine bağlıyorum. Sağlıktan beslenmeye kadar pek çok önemli konuda bilgiler veren bir program hazırlıyoruz. Doktorlarımıza halkın merak ettiği her şeyi soruyoruz. Deliler gibi çalıştığım, birlikte ürettiğim bir ekibim var. Onlara ve izleyenlerime çok teşekkür ediyorum.

Haftanın beş günü ekrandasın. Peki diğer iki günü nasıl yaşıyorsun?
Uzay ve Kuzey’in babalarında olmadığı hafta sonlarında onlarla birlikte olmak dünyanın en büyük mutluluğu. Çocuklarım benim her şeyimdir (Uzay ve Kuzey’in fotoğrafları Çağla Şıkel’in program dekoru arasında bulunuyor. Daima gözünün önünde olmalarını istiyor). Çocuklarım da tıpkı anneleri gibi planlı programlı yaşıyorlar. Bilgisayar başında oldukları, oyun oynadıkları zaman asla sınırsız değil. Zaten hafta içi ekran oyunları yasak, hafta sonu ise sadece bir iki saat. Bilgisayarla çocuklar arasındaki dengeyi çok iyi kurmak gerekiyor. Yasaklamadan ama ölçü içinde izin vererek. Bilgisayar oyunları yerine birlikte farklı şeyler bulup yapıyoruz. Bu konuda en büyük görev annelere düşüyor.

Kaç yaşında oldular ve hedefleri var mı?
Uzay 7, Kuzey 10 yaşında. Kuzey’in spora karşı büyük bir isteği ve yeteneği var. Uzay da abisinin izinde. Kuzey hırslı ve kazanmaya odaklı, Uzay ise naif ve duygu dolu. Uzay yürüyen bir kalp, adeta bir sevgi seli. Küçük şeylerden mutlu olmasını biliyor.

11-2
TÜRK KADINLARI HAREKETSİZ

Kadınların özellikle evlendikten sonra kilosuna, giyimine kuşamına ve makyajına dikkat etmediği iddia edilir…
Bir kadın öncelikle kendini sevmelidir. Kadın kendini sevmezse karşı taraftandan da beklediği ilgiyi göremeyecektir. Benim hayattan ve başkalarından değil, kendimden beklentilerim oluyor. Çünkü benim modum bana aittir. Dış etkenler nedeniyle modumun bozulmasına asla izin vermem. Kendi başına kararlar alarak ayakları üstünde sağlam duran kadın modelini ben seçtim.

Türk kadınıyla ilgili neler söylemek istersin?
Türk kadını ne yazık ki çok hareketsiz. Bunun için ciddi bir motivasyona ihtiyaçları var. Kendilerine zaman ayırmaları ve kendilerini sevmeleri gerekiyor.

Tavsiyelerin var mı?
Yüreklerinde sıkıntı, üzüntü, kıskançlık, mutsuzluk, haset, hırs olmadan, sadece sevgiyle yaşamalarını tavsiye ediyorum. Beni gençleştiren ve güzelleştiren, enerjimi yüksek tutan formüller bunlardır. Bu tavsiyemi uygulayan her kadın gençleşip güzelleşecektir.

Çağla Şıkel kendini şöyle tanımlıyor: “En olgun, en eğlenceli, en çalışan, en mutlu, en anne…” Bu ‘en’leri kazanabilmek epey zamanını almış olmalı…
(Gülüyor)… Hayatta benim de doğrularımın yanında yanlışlarım oldu. Hayatı bütün olarak kabul edersek, doğru ve yanlışlar ders çıkaracağımız küçük detaylardır. Hayatımı sürdürürken kendimi yargılamaktan kaçınıyorum. Çünkü, insan kendiyle çatışırsa mutsuz olur. Kendiyle barışık olan kişi mutlu kişidir.

‘En mutlu’ dönemini yaşadığını söylüyorsun… Hayatında aşk var mı peki?
Şu an çocuklarımla büyük bir aşk yaşıyorum zaten. Benim aşkımın içi başka…

Peki o başka aşkı konuşsak!..
Aşkı konuşmayalım… Düşünsene, onun seni sevmesini bekleyeceksin, iltifat bekleyeceksin, şımartmasını bekleyeceksin… Bunlar çok meşakkatli işler (Gülüyor). Bunlar adamı yorar. Benim çocuklarımla yaşadığım aşk en güzelidir. Çünkü pür pak, karşılıksız ve koşulsuz. Ayrıca şunun altını da çizebilirim, ben şu an kariyerimin peşinde olduğum için yalnızım…

Hayatı sevgiyle ve aşkla yaşadığını söylüyorsun… Bu ülkede pek çok kişinin ihtiyacı var. Bunu nasıl yaptığını söyler misin Allah aşkına?
Hayatı sevgiyle ve aşkla yaşamamın altında, aldığım eğitimlerin, okuduğum kitapların etkisi de var elbette. Paran var, eşin var, çocukların var, şöhretin var… O noktada yine de bir eksiklik var diyorsan, kendi özüne dönüp, kendi içinde bir yolculuk yapman gerekiyor.

9
EN ÖNEMLİSİ İNSANIN KENDİ İÇİNDE YAPACAĞI YOLCULUK

Sen yaptın mı o yolculuğu?
Evet, yaptım. Beş altı sene önce bir eksiklik hissettim. En önemlisi insanın kendi içinde yapacağı yolculuktur, kendini tanımasıdır. Kendi bedenimden ayırdığım ruhumla Çağla Şıkel’i izledim, onu tanımaya çalıştım. Dolayısıyla yaşadığım her andan keyif alıyorum, zevk alıyorum. Hayatı ıskalamadan, her anın tadını çıkararak yaşamalıyız. Çünkü zaman hızla akıp geçiyor ve onu durdurmak mümkün değil. Olacak olan nasılsa oluyorsa biraz da teslimiyet gerekiyor. Mutluluk bunların toplamı belki de…

Ünlü modacı Cengiz Abazoğlu, seninle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Çağla’nın yıldız gibi bir ışığı var. 60’ına da girse defilelerimde yer alacaktır”…
Beni farklı kılan fizik değil, enerjim oluyor. Yoksa çok genç modellerimiz var, her biri müthiş güzel. Ancak bu iş için gerekli olan elbette öncelikle o ışıktır, enerji ve aşktır. Podyumlar başka bir sihir, başka bir büyü yaşatıyor bana. Podyuma çıkınca çok farklı bir Çağla oluyorum.

YouTube kanalının izleyici sayısı nedir?
Kısa süre içinde YouTube kanalım çok sevildi, çok izleniyor. Şu an 980 bin kişi izliyor, milyona yaklaştım. İnsanlar beni hem seviyor hem güveniyor. YouTube kanalı açma fikri bana aitti, zamanı gelmişti ve açtım. Beni bilmeyen, tanımayan genç kesim YouTube kanalımın sayesinde Çağla Şıkel’i sevdi, güvendi.

Ticaret hayatına da atıldın…
Pek çok kadın gibi ayakkabıya tutkuyla bağlıyım. Öyle ki yabancı dergilerde rastladığım ayakkabı fotoğraflarını bile kesip çantamda taşırım. Pelin Özfırıncı çok sevdiğim arkadaşımdır. Onun yaptığı ayakkabıları da çok severim. Bir bot yapmış, bu bota adımı verebilir miyim deyince çok sevindi. Birlikte 16 parçalık kovboy çizmesi ve bot koleksiyonu hazırladık. Çağla x Pelin markasıyla piyasadayız.

10-cocuklarinin-fotograflari-studyoda-yer-aliyor
OYUNCULUĞU ASKIYA ALDIM

Senin bir de oyunculuğun var idi…
(Gülüyor) Evet, oyunculuğum var idi… Cennet Mahallesi dizisi ve o dizide canlandırdığım Sultan karakteri kanallardan birinde tekrar bölümleriyle yayınlanmaya devam ediyor. Görünen o ki Sultan daha uzun yıllar yaşayacak.

Oyunculuğa dönmeyecek misin?
Oyunculuğumu askıya aldım, biraz orada kalacak. Sunucuyum, modelim, YouTube kanalım var ama oyuncuyum diyemiyorum. Cennet Mahallesi, Türker (İnanoğlu) Ağabeyle yaptığımız çok özel bir projeydi. Şu an oyunculuğu düşünmüyorum. Ama gelecekte olabilir!

Son güncelleme: 10:54 - 04.02.2019