Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çaldığı çantadan bomba çıkınca…
Çaldığı çantadan bomba çıkınca…
Genç bir yan kesicinin çaldığı çantadan bomba çıkınca CIA'in en çok aradığı isimler arasına girer. İşte bu hafta vizyona giren filmler.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 29 Nisan 2016 - 09:01

Bu hafta birbirinden güzel filmler beyazperdeye yansıyor. Aksiyon dolu ‘Baskın Günü’ filminin yönetmen koltuğunda James Watkins oturuyor. Filmin konusu ise: Paris’te yaşayan genç bir yankesici olan Amerikalı Michael, içinde cüzdandan çok daha fazlasının bulunduğu bir çantayı çalınca CIA’in en çok aradığı isimler arasına girer. Olayı inceleyen ajan Sean Briar, Michael’ın çok daha büyük bir planın sıradan bir parçası olduğunu kısa sürede anlar. Komplonun tüm ayaklarını açığa çıkarabilmek için Michael ile işbirliği yapması gerektiğini anlar, ancak avcıyken av durumuna düşen ikilinin işbirliği yapmaktan öte birbirlerine güvenmeleri zorunlu olacaktır. Filmin başrol oyuncuları Kelly Reilly ve Idris Elba. Paris'te yaşayan genç bir yankesici olan Amerikalı Michael, içinde cüzdandan çok daha fazlasının bulunduğu bir çantayı çalınca CIA'in en çok aradığı isimler arasına girer.

KARADENİZ İNADI İLE  ALMAN DİSİPLİNİ KARŞI KARŞIYA

Komedi seven izleyiciler için bu hafta ‘Emicem Hospital’ filmini tavsiye edebiliriz. İsmet Eraydın’ın yönettiği filmin başrol oyuncuları Wilma Elles ve Sinan Bengier. Konusu ise şöyle: Selo ve arkadaşları Adem ile Dursun zengin olma hayalleri ile başka işlerle de ilgilenirler. Celal Emice hastanenin uluslararası düzeyde başarı elde etmesini ister ve Alman disiplini ile yetişmiş olan Ingrid Hanımı Almanya'dan yönetici olarak getirir. Disipline alışık olmayan hastane personelinin Karadeniz inadı ile Alman disiplini karşı karşıya gelince komik olaylar yaşanmaya başlar. Celal Emice'nin desteğini alan yönetici Ingrid ve başhekim hastane personelinin büyük bir kısmını işten çıkarır. Direniş Selo'nun yıllardır evlenmek istediği Songül ile yakınlaşması için bir fırsat olur. Gelişen olaylar Emice Celal'in gerçek yüzünü ortaya çıkaracaktır. Selo ve arkadaşları Adem ile Dursun zengin olma hayalleri ile başka işlerle de ilgilenirler. Celal Emice hastanenin uluslararası düzeyde başarı elde etmesini ister ve Alman disiplini ile yetişmiş olan Ingrid Hanımı Almanya'dan yönetici olarak getirir.

ANNESİNİ GERİDE BIRAKARAK…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ‘Brooklyn’. Filmin oyuncu kadrosunda Saoirse Ronan, Domhnall Gleeson, Emory Cohen ve Jim Broadbent var. Konusu ise şöyle: Genç bir İrlandalı kadın olan Eilis Lacey, ABD’nin sunduğu imkanlara kapılarak annesini de geride bırakmak pahasına ABD’ye, New York’a göç eder. Burada ilk başlarda büyük bir vatan hasreti çekse de burada tanıştığı Tony ile olan aşkı ona her şeyi unutturur. Ancak İrlanda’yı tekrar ziyaret etmesi gerekecektir. Burada tanıştığı Jim de onu etkilemeyi başaracaktır. Eilis’in iki ülke, iki çok farklı yaşam tarzı ve iki aşk arasında bir seçim yapması gerekecektir. Filmin senaryosu Nick Hornby’e ait. Genç bir İrlandalı kadın olan Eilis Lacey, ABD'nin sunduğu imkanlara kapılarak annesini de geride bırakmak pahasına ABD'ye, New York'a göç eder.

MİLYONLARIN HAYATI ONLARIN ELİNDE

‘Ratchet and Clank’ animasyon filminin yönetmenleri Kevin Munroe ve Jericca Cleland. Filmin konusu ise şöyle: Koca kulaklı Ratchet her zaman burnu havada bir Qwark'ın Galaktik Uzay Muhafızı olmayı istemiştir. Ratchet uzay gemisi garajını arkasında bırakmak için olan son şansın, Qwark'ın takım seçmelerine katılmak olduğunu düşünür. Ancak Qwark, Ratchet'ın bir kahraman olduğunu düşünmez. Bu sırada galaksinin diğer ucunda, entrikacı kötü adam Drek, Tenemule gezegenini yeni silahı Deplanetizer ile tek atışta yok etmiştir. O gece Ratchet, Drek'in adamlarından kaçan, kısa devre yapmış robot Clank tarafından uyandırılır. Milyonların hayatı, kendi egosuyla kör olmuş Qwark, çok bilmiş Ratchet ve onun güvenilir metal yoldaşı Clank'in ellerinde… Animasyon filminin senaryosu T.J. Fixman’e ait. Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi’nde…

Son güncelleme: 14:39 - 29.04.2016