Can Yılmaz’dan cinsel suçlarla ilgili yeni KHK önerisi

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın ağabeyi Can Yılmaz, OHAL ve Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ilgili bir öneride bulundu. Yılmaz, toplumu derinden yaralayan ve her geçen gün artan cinsel suçların da çıkarılacak bir KHK ile 25-50 yıl arasında cezalandırılmasını istedi. 

Can Yılmaz’dan cinsel suçlarla ilgili yeni KHK önerisi

OHAL kapsamında çıkarılan ve OHAL ile ilgili hükümleri içermeyip, TBMM’nin görev alanında olan konularla ilgili düzenlemelerin yer aldığı KHK’larla ilgili bir öneri de Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz’dan geldi.

Can Yılmaz, Twitter hesabından “KHK'larda birbiri ile alakası olmayan konular olabiliyorsa, bundan sonraki KHK'de ‘Cinsel suçlarda suçlu, alt sınır 25 yıl hapis olmak üzere cezalandırılır, çocuğa karşı suçlarda ceza 50 yıl hapisten başlar ve suçlu hadım edilir’ maddesi öneriyorum. Meclis’te gündeme getirilsin. Pardon ya, ‘Meclis’ demişim, KHK'yı Meclis çıkarmıyor. İlgili makamlara diyelim o zaman…” önerisinde bulundu.

canyilmaz
Yılmaz’ın önerisine bazı takipçileri destek verirken, bazıları da ‘hadım’la ilgili öneriye temkinli yaklaştı.

Can Yılmaz: 'Milli Eğitim, niteliksiz okulların varlığını onaylamış' İlginizi Çekebilir Can Yılmaz: 'Milli Eğitim, niteliksiz okulların varlığını onaylamış'
Can Yılmaz'dan TEOG çıkışı: Dünyada bir ilk olmalı... İlginizi Çekebilir Can Yılmaz'dan TEOG çıkışı: Dünyada bir ilk olmalı...