Sözcü Plus Giriş

Edip Cansever, Can Yücel’i evinden kovmuş

Güler Yücel, şair eşi Can Yücel'in Edip Cansever ile ilgili yaşadığı bir anıyı ilk kez paylaştı...

Güncellenme: 15:43, 10/08/2018
Edip Cansever, Can Yücel’i evinden kovmuş

Can Yücel’in eşi Güler Yücel Tuhaf Dergi’nin Ağustos sayısında usta şairin Edip Cansever ile yaşadığı bir anıyı anlattı. Türk edebiyatının en önemli şairlerinden Can Yücel’in bir diğer önemli şair Edip Cansever ile yaşadığı küslüğü kendisinin bitirdiğini söyleyen Güler Yücel, eşi Can Yücel ile Edip Cansever’in çok yakın bir dostluğu olduğunu söyledi.

‘EDİP CANSEVER CAN YÜCEL’İ EVDEN KOVDU’

Edip Cansever’in evlerine sık sık geldiğini anlatan Güler Yücel, şöyle dedi:

“Edip Cansever ile ilginç bir anıları vardır. Edip sık sık gelip giderdi evimize. Çok güzel yemek yapardı. Bir gün Can vapuru kaçırınca Bebek'te Edip'in evinde kalmış. Edip de o dönem Yerçekimli Karanfil ile uğraşıyor. İlk kopyayı gösterince Can, “Burası fazla, şurayı at,” diye diye bütün kitabın üzerini çizmiş. Edip kızıp Can'ı evden kovmuş. Bir süre de bize uğramadı. Günlerden bir gün Beyoğlu'nda bir yerde rastlaştık. Masaya çağırınca, “Ben o herifin yanına oturmam,” dedi. Ben de, “Sen kimseye kızamazsın, senin soyadın Cansever,” deyince güldü, barıştılar. Can bir Nâzım ölünce sabaha kadar ağladı, bir de Edip ölünce…”

guler-yucel-can-yucel

Güler Yücel ile Can Yücel

İlginizi ÇekebilirCan Yücel yıllar önce çocuk istismarını böyle değerlendirmişti!Can Yücel yıllar önce çocuk istismarını böyle değerlendirmişti!
Yayınlanma Tarihi:15:37,