Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çanakkale müzesi İstanbul’da ziyaretçilerini bekliyor
Çanakkale müzesi İstanbul’da ziyaretçilerini bekliyor
Büyük Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dehası ile öne çıktığı ve bu muhteşem destanın yazıldığı Çanakkale’ye henüz gitme fırsatı bulamadıysanız artık İstanbul'da da o coşkuyu yaşayabileceksiniz.
Kültür Sanat 6 Mart 2018 - 11:27

Sadece milletimizin değil, dünya tarihinin de en büyük destanlarından Çanakkale Zaferi'mizi 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir kez daha gururla hatırlıyoruz. İmkanı olanlar bu anlamlı günde şehitlerimize minnetlerini sunmak için Çanakkale'ye gitmenin planlarını yapıyor. Gidemeyenler ise tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez' dedirten, genç-yaşlı, ülkenin her köşesinden gelerek milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızı anmak üzere Deriden mağazalarının özel Çanakkale Sergisi'nde buluşuyor. Sergide yıllar boyunca topladığı yüzlerce koleksiyon parçası sosyal sorumluluk anlayışı içinde ücretsiz sergileniyor.
canakkale-muzesi-6

8 AYLIK BİR ÇALIŞMA SONRASI SERGİLENMEYE BAŞLADI

Halkımıza milli mücadele ruhunu aşılayan, daha sonraki yıllarda gerçekleşen Kurtuluş Savaşı'mızın ön sözü olarak nitelenen ve 57 bin şehit verip bir nesli kaybederek kazandığımız Çanakkale Zaferi ile milli birlik ruhunu yaşamak için İstanbul'da da ziyaretinizi bekleyen bir müze bulunuyor. Vatan savunması için verilen, dünyada emsali görülmemiş bir mücadelenin hatıralarıyla dolu olan sergide savaş esnasında kullanılan tüfek, tabanca, kama, kılıç, bıçak, ecza malzemeleri, mutfak araç gereçleri, askerlerin giymiş olduğu üniforma ve kıyafetler, mektuplar, bayraklar ve daha yüzlerce parça bulunuyor. Deriden, yıllar süren çabalarla topladığı nadide koleksiyon parçalarının, bu konuda tezi olan Tarih Bölümü mezunu 1. Dünya Savaşı üzerine doktorasını yapan Yusuf Köylü ile birlikte 8 aylık bir çalışma sonucu sergilenmeye başlandığı sergi, özellikle okullar için özel programlar gerçekleştiriyor.
canakkalemuzesi